V posledných dňoch svet obletelo niekoľko správ o tom, že Apple pripravuje konkurenciu pre automobilku Tesla. Pokiaľ nazrieme do histórie zistíme, že tieto správy vôbec neboli prvé a dokonca sa už niekoľkokrát objavili aj špekulácie o tom, že Apple predstaví svoje vlastné vozidlo. Tieto správy však rýchlo zmizli. Steve Jobs však vraj naozaj chcel vytvoriť svoje vozidlo! 

Steve Jobs a iCar!

Mickey Dexler, ktorý poznal Steva Jobsa až veľmi dobre, poskytol  niekoľko rokov po jeho smrti veľmi zaujímavé informácie. Steve Jobs v dobe, kedy sa písalo o tom, že Apple pripravuje svoje prvé vozidlo skutočne nad iCar uvažoval. Dokonca dodal, že ak by bol vizionár ešte v dnešnej dobe žil, Apple by na ňom pracovalo s tímom najšpičkovejších inžinierov či dizajnérov.

- Reklama -

Dizajn

Ako už všetci dobre vieme, Steve Jobs nebol posadnutý ani tak tým, aký výkon majú jeho zariadenia, ale skôr tým ako vyzerajú či už zvonku alebo zvnútra. Podľa Dexlerových slov je práve automobilový priemysel doslova ideálnym miestom pre vyjadrenie dizajnového cítenia. Dokonca spomína aj na veľmi zaujímavú príhodu, kedy spoločnosť Tesla predstavila svoj úplne prvý elektromobil a Steve Jobs zvolal výnimočnú poradu, kde práve Dexler kritizoval dizajn automobilu, podľa ktorého bol jednoducho škaredý. To sa Stevovi nepáčilo a argumentoval mu na to tým, že toto vozidlo bolo navrhnuté úplne od nuly a práve preto je krásne.

Bolo by teda zaujímavé vidieť vozidlo, Apple, ktoré by vzniklo pod vedením Steva Jobsa. Tak či onak, nikdy nehovor nikdy, pretože nikto nevie úplne presne, na čom to v Apple skutočne pracujú. Bolo by zaujímavé vlastniť vozidlo s logom Apple, no nie?

Steve Jobs - svetapple.sk
Steve Jobs – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.