Steve Jobs bol osoba, ktorá bola vo svojom vnútri naozaj geniálna a často dokázal urobiť niečo, čo tu ešte nebolo. Navyše dokázal počas toho všetkého urobiť aj niekoľko vtipných momentov ako ten z Mac World Expo 2007, kedy predstavoval iPhone. Práve počas jeho prezentácie totiž zavolal do miestnej pobočky Starbucks a vypýtal si 4000 kusov latte.

Rozhovor

Server Fast Company sa rozhodla, že vyhľadá zamestnankyňu Starbucks, ktorá vtedy telefón zdvihla a hodí s ňou reč o tom, čo sa vlastne v daný deň stalo. Ying Hang Zhang, ktorá v ten deň telefón zdvihla povedala, že nemala ani potuchy o tom, kto bol na druhe strane a tak isto potvrdila aj to, že tento telefonát, ktorý sa stal v USA národnou hláškou, nebol dopredu nacvičený. Práve preto nerozumie, prečo jej dodnes vyvolávajú zákazníci a objednávajú si 4000 latte.

- Reklama -

Podľa Ying bol Jobs v telefóne celkom vtipný a okamžite jej doplo, že asi nepôjde o skutočnú objednávku avšak stále sa jej zdalo, že Jobs znie tak trochu ako džentlmen a tak naozaj nevedela čo má robiť. Samozrejme, Jobs telefón okamžite zložil čím aj viacmenej zrušil celú šialenú objednávku avšak osobne sa mi táto príhoda páči z jeho Keynote asi najviac!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.