Steve Jobs bol považovaný v technologickom svete za jedného z najdôležitejších ľudí posledných desaťročí. Hlavným dôvodom bol jeho neuveriteľný prínos pre odvetvie osobných počítačov či smartfónov a to podotýkame, že nebol technik ani dizajnér, len skvelý obchodník s fantastickými nápadmi. Mnohí by si možno mysleli, že Steve pochádzal z bohatej rodiny, no pravda je celkom inde, než sa dostal tam kde sa dostal, prešiel dlhú cestu a je jasným príkladom toho, že vyhovárať sa nemá!

Steve Jobs, príklad toho, že výhovorky neexistujú!

Asi každý jeden človek na tejto planéte pozná ten pocit, keď sa jednoducho niečo nepodarí a začne sa sťažovať na všetkých a na všetko, čo má práve po ruke. Vôbec si neuvedomuje, že ten chybný článok môže byť práve on sám. Nechceme to samozrejme nikomu vyčítať, je to v nás, v ľuďoch a výhovorky patria k našim životom. Tak isto ako patrili k životu aj úspešných ľuďí, ktorí si ale uvedomili, že výhovorky ich slávnymi neurobia a ani im veľa nezarobia.

- Reklama -

Medzi takýchto ľudí patril jednoznačne aj Steve Jobs. Ten totiž pôsobil ako prísny a otravný šéf, ktorý bol schopný zobudiť ktoréhokoľvek zo svojich zamestnancov aj o 3 ráno, aby s ním prediskutoval niečo, čo  ho práve napadlo. V skutočnosti ale vôbec nešlo o “šikanu” zamestnancov ale o niečo celkom iné. Steve bol blázon, bol blázon do svojej práce a do toho čo robí. Každý jeden produkt, ktorý Apple za posledné roky jeho života predstavilo, prešiel jeho rukami, prešiel jeho konzultáciou a mnohé technológie sú v patentovom úrade zapísané na jeho meno.

Steve Jobs - svetapple.sk

Každý z nás môže povedať na ktorúkoľvek známu osobnosť, že sa vyšplhala vďaka svojim bohatým rodičom, ale Steve to také ružové teda nemal. Bol totiž adoptovaný a hoci ho jeho adoptívni rodičia vychovávali dobre, neboli bohatí, a tak len ťažko mohli Stevovi financovať jeho “biznis”. Hore sa jednoducho spolu so Stevom Wozniakom, s ktorým založil Apple a poskladal prvé počítače, dostal úplne sám. A všetko vďaka tomu, že nehľadal dôvod ako to nejde ale práve naopak, ako by to mohlo ísť.

Vždy bol veľmi prísny, pretože sa mu riešenia jeho tímu nepáčili a každý, kto mu stál v ceste pri presadzovaní jeho myšlienok, sa musel odpratať. Steve dennodenne dával mnohým zamestnancom “padáka”, boli to ľudia, ktorí nedokázali naplniť jeho ideu. Mnohí ale ideu dokázali naplniť a boli na rovnakej vlne ako on. Napríklad Johny Ive, s ktorým si po príchode do Apple veľmi dobre rozumel. Spolu museli vyriešiť niekoľko pre niekoho možno až nevyriešiteľných problémov.

Ako to dokázali? Nijako, jednoducho si spolu sadli a dumali nad každou možnosťou, ktorá by mohla pomôcť, napokon vznikol takmer vždy za Jobsovej éry fantastický produkt, ktorý si ľudia na celom svete okamžite zamilovali a myslíš, že by to Steve dokázal, keby povedal “to sa nedá”? Nie, vtedy by ani jeden z nás nepoužíval iPhone, iPad a tiež nie MacBook. Apple by už totiž úplne skrachovalo, ak by vôbec vzniklo.

Presne preto svoje myšlienky a vízie presadzuj a snaž sa napĺňať svoj vnútorný hlas. Presne ten hlas čo ti hovorí, čo by si mal spraviť, no ty sa ho bojíš počúvať. Steve svoj hlas počúval a dokázal vytvoriť firmu, ktorú miluje takmer každý. Nie je to teda nemožné, no musíš sa odpratať zo svojej komfortnej zóny, potom ti už žiadna prekážka nebude stáť v ceste!

Steve Jobs - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.