Spoločnosť Apple je v súčasnosti najhodnotnejšou na svete a jej hodnota stále rastie. Je to jednoducho fenomén súčasnosti, kedy sa podarilo urobiť z pomaly krachujúcej firmy doslova zázrak. Steve Wozniak, jeden z jej zakladateľov dnes prezradil, že pokiaľ by sa teraz on či Jobs hlásili o prácu, nikdy by ju nedostali!

Špičkový tím

Samozrejme hodnota spoločnosti Apple nenarástla zo dňa na deň. Všetci v nej museli naozaj tvrdo makať, aby sa to podarilo a to súvisí aj s prijímacími pohovormi. V spoločnosti pracujú tí najlepší inžinieri, technici či dizajnéri z celého sveta, čo sa podpisuje aj pod kvalitou služieb či výrobkov, ktoré Apple poskytuje. Prijímacie pohovory sú dokonca také náročné, že by cez ne v dnešnej dobe určite neprešiel Steve Wozniak a ani Steve Jobs.

- Reklama -

Ani mňa a ani Steva by dnes Apple určite nezamestnal!” uviedol Wozniak v interview pre The Australian Financial Review.

Netreba to však chápať zle, Wozniak je vynikajúci inžinier a Jobs bol prvotriedny podnikateľ. Problém je však v tom, že napríklad Jobs nemá ukončené ani vysokoškolské vzdelanie a jednoducho by už nedokázal uspieť počas pohovorov. Vysokoškolské vzdelanie však nie je všetko a existuje ďalších X-Y vecí, ktoré by spôsobili neúspech počas pohovoru.

Steve Wozniak - svetapple.sk
Steve Wozniak – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.