Pokiaľ vieš aspoň máličko o spoločnosti Apple tak vieš aj to, že Steve Jobs nebol jediným jej zakladateľom. Dokonca zakladatelia boli až traja avšak prvý z nich sa rozhodol svoju investíciu vybrať. Kto vie, koľko by mal dnes peňazí. Poďme však späť k menu Steve Wozniak, ktoré bolo napísané na listine zakladateľov Apple. Práve táto osobnosť, ktorá je aj dnes uznávaná a bez jej nápadov by Apple nebolo Apple. Steve Wozniak však doteraz nedostal svoje hodinky Apple Watch! 

Steve Wozniak stále bez Apple Watch

Aj keď je Steve Wozniak jedna z najdôležitejších osôb v IT vzhľadom na to, že práve on vyrobil revolučné osobné počítače, ktoré neskôr Steve Jobs predal pod menom Apple, neznamená to, že hodinky Apple Watch dostane ako prvý. Ba práve naopak. Apple svoj nový produkt predáva už asi 2 mesiace, no Steve Wozniak stále čaká na svoj kus. Navyše dodal, že uplatniť si 50% zľavu bol v prípade zamestnanca (Každý zamestnanec Apple má 50% zľavu na Apple Watch) veľký problém.

- Reklama -

„Oficiálne som zamestnanec. Som jediným človekom, ktorý bol na výplatnej listine Applu už od začiatku a nejakým spôsobom, aj keď somnou spadlo lietadlo, tam som stále.“

Steve Wozniak už hodinky Apple Watch sčasti pochválil a sčasti kritizoval. Jeho posledná kritika padla priamo na spracovanie, kedy povedal, že si používatelia nekupujú hodinky ale remienok a každý, kto zaplatí viac ako 600$ v skutočnosti zaplatí len za spomínaný remienok.

Jediné Apple Watch, ktoré majú skutočne nejakú tú hodnotu sú tie zlaté za 10 000$. Pokiaľ si však niekto kúpi verziu za 17 000$, opäť zaplatí 7 000$ za remienok. V praxi to teda znamená, že sa oplatí kúpiť len základnú edíciu Sport (samotný Woz ju berie), poprípade Watch s lepším spracovaním a luxusnejšie náramky od iných výrobcov ako je Apple. Práve tí ich cenu znížia niekoľkonásobne.

Jeho žena je šťastná

Aj keď Steve Wozniak nie je príliš nadšený z toho, že mu viacmenej spoločnosť, ktorú sám založil ešte nedokázala dať najnovší produkt, jeho žena šťastná je. Ako uviedla ona sama, Woz používa technológie a internet na to, aby si urobil srandu. Steve je jednoducho vtipkár ako aj dodal sám „O 4 ráno budem trúbiť na klaksón auta z mojej postele“ Steve však nie je jediný, čo Apple Watch nemá. Čaká na ne aj otec iPodu Tony Fadell.

Steve Wozniak - svetapple.sk
Steve Wozniak – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.