Názory kedysi vedúcej osobnosti spoločnosti Apple berú mnohí za jeden z hlavných názorov na kalifornskú spoločnosť a jej produkty. Steve Wozniak  sa často vyjadruje k aktuálnemu dianiu okolo Apple a pomerne nedávny rozhovor s ním o odstránení 3,5 jacku na slúchadlá uviedol, že práve tento aspekt ľudí od kúpy nového iPhonu odradí. Dnes má však iný názor.

Steve Wozniak sa rozhodol inak a iPhone 7 bez jacku sa mu páči

Dohady o tom, že iPhone 7 by nemal disponovať zaužívaným štandardom konektora slúchadiel sa spočiatku zdali nepredstaviteľné. Predstava odstránenia 3,5mm jacku znamenala koniec starého dobrého iPhonu, no na druhej strane modernizácia tohto konektora.

- Reklama -

Štandard z päťdesiatych rokov minulého storočia sa tak ujal, že až doteraz nebolo potrebné ho meniť, teda nahradiť niečím modernejším. Ako Apple počas predstavovania iPhonu 7 tento september uviedlo, ide len o odvahu a tú Apple má. Odvahu niečo zmeniť a tak dať najavo svetu, že v tomto smere je treba konať. Apple však šlo vlastnou cestou a s vymýšľaním nového konektora nemalo veľa práce.

Použilo dnes už klasický 8-pinový Lightning konektor, ktorý je súčasťou od iPhonu 5 z roku 2012. Okrem odvahy, ktorú Apple nepochybne má, má odstránenie jacka aj inú výhodu. Je ním priestor vo vnútri iPhonu a Apple na staré miesto jacku šikovne pridalo komponent Taptic Engine, ktorá v najnovších, ale aj starších modeloch 6s vykonáva taptickú odozvu, napr. pri použití 3D Touch alebo tlačidla Domov v iPhone 7.

Steve Wozniak sa na adresu odstránenia 3,5mm jacku v iPhone skôr vyjadril, že ľudí táto zmena odradí od kúpy nového iPhonu. Teraz však prišiel s iným názorom, v ktorom tvrdí, že starý konektor v iPhone nepoužívalo až tak veľa ľudí a pre tých, ktorý ho predsalen používali je k novým sedmičkovým iPhonom pribalená redukcia.

iPhone 7

Ale no tak Steve…

Tvrdenie Wozniaka je veľmi zvláštne. Určite si pamätáš reklamy na iPhone 5, ktoré zobrazovali to, že prostredníctvom iPhonu ľudia fotia najviac fotiek a počúvajú najviac hudby. Ak teda počúvali hudbu, určite mali v iPhone zapojené EarPods s 3,5mm jackom. Takže, ľudia jack používali a je to len sila zvyku, či si zvyknú na Lightning konektor. Samozrejme, ak máš iPhone 7 a chceš počúvať a zároveň telefón nabíjať, napr. vo vlaku, vybrať si musíš len jedno. Všetko má svoje klady či zápory a je už len na tebe, aký názor máš na to ty.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -