Každý kto videl film Jobs, čítal oficinálnu biografiu jedného zo zakladateľov Apple či študoval iné dokumenty o zakladateľoch a samotnej spoločnosti si pravdepodobne predstavuje Steva Wozniaka ako technologického šprta s okuliarmi, ktorý celé dni presedel pred technologickými hračkami a skúšal nové veci. To bola z časti pravda, no Wozniak bol aj pekný „hajzlík.“ Na strednej škole dokonca zostrojil bombu!

Bomba

Keď Steve študoval 12. ročník, čo je v Amerike 3. ročník na strednej škole, objavil jednu výnimočnú vec. Objavil metronóm, čo je zariadenie, ktoré vydáva podobný zvuk ako časovaná bomba. To ho inšpirovalo natoľko, že metronóm vložil do krabice, oblepil ju nálepkami z bateriek a vložil ju do jednej zo skriniek. Netrvalo dlho, kým sa po škole rozšírilo, že ten kto otvorí skrinku a uvidí v nej tykajúcu krabicu, bude mať problém, lebo začne tikať stále rýchlejšie.

- Reklama -

Nakoniec jeden zo žiakov otvoril skrinku a našiel v nej niečo, čo by nejedného z nás nepríjemne prekvapilo a pravdepodobne aj vydesilo. On si z toho ale príliš veľkú hlavu nerobil a „bombu“ zobral na školské ihrisko. Zrazu si Steva Wozniaka zavolal riaditeľ a Steve myslel, že dostane pochvalu za technologický vynález, ktorý bol vlastne takým nevkusným darčekom. Na rozdiel od pochvaly však dostal vynadané. Riaditeľ dokonca zavolal policajtov a tí ho odviedli do väzenia, kde strávil jednu noc.

Namiesto toho, aby tam rozmýšľal nad svojim nemiestnym vtipom, začal opäť experimentovať. Odpojil drôtiky k ventilácií a ukázal väzňom, ako ich pripojiť k mrežiam tak, aby stráž dostala poriadny elektrický šok potom, ako sa dotknú kovu. No, Wozniak veru nebol len šprt ale aj riadny „fiškus!“

Steve Wozniak - svetapple.sk
Steve Wozniak – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.