To čo sa zdalo ešte minulý rok ako neuveriteľné sa dnes stáva skutočnosťou. Keď takto pred rokom Jony Ive prehlásil, že Apple Watch začnú ničiť klasické švajčiarské hodinky, asi sme si o tom všetci mysleli svoje. Dnes sa ale ukazuje, že Jony sa nemýlil. Švajčiarké hodinky hlásia prepad až o 12%, zisk sa dostal na 2 miliardy dolárov.

Švajčiarske hodinky majú problém

Asi nie je iná krajina, ktorá by mohla mať povesť presných a kvalitných švajčiarských hodiniek. Spoločnosti, ktoré v tejto krajine pôsobia sa preto vôbec nebáli taktického útoku zo strany spoločnosti Apple. Celý čas boli jednoducho v tom, že inteligentné hodinky nemajú na trhu šancu. Ako sa ale ukázalo, už po pol roku začali do sveta vyvážať o 12% menej hodiniek ako tomu bolo pred tým. Tento pokles sa najviac dotkol značiek vyššej a strednej triedy. Už dnes si ale Švajčiarskí hodinári pripravujú svoje vlastne inteligentné hodinky aby vrátili úder. Apple nám však ešte stále neprezradilo, koľko presne Apple Watch predalo!

zdroj:9to5mac.com

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here