Švajčiarske hodinky hlásia tie najväčšie prepady za posledné roky, hádaj kto za to môže!

0
Svajčiarske-hodinnky-prepady---titulná-fotografia---SvetApple

To čo sa zdalo ešte minulý rok ako neuveriteľné sa dnes stáva skutočnosťou. Keď takto pred rokom Jony Ive prehlásil, že Apple Watch začnú ničiť klasické švajčiarské hodinky, asi sme si o tom všetci mysleli svoje. Dnes sa ale ukazuje, že Jony sa nemýlil. Švajčiarké hodinky hlásia prepad až o 12%, zisk sa dostal na 2 miliardy dolárov.

Švajčiarske hodinky majú problém

Asi nie je iná krajina, ktorá by mohla mať povesť presných a kvalitných švajčiarských hodiniek. Spoločnosti, ktoré v tejto krajine pôsobia sa preto vôbec nebáli taktického útoku zo strany spoločnosti Apple. Celý čas boli jednoducho v tom, že inteligentné hodinky nemajú na trhu šancu. Ako sa ale ukázalo, už po pol roku začali do sveta vyvážať o 12% menej hodiniek ako tomu bolo pred tým. Tento pokles sa najviac dotkol značiek vyššej a strednej triedy. Už dnes si ale Švajčiarskí hodinári pripravujú svoje vlastne inteligentné hodinky aby vrátili úder. Apple nám však ešte stále neprezradilo, koľko presne Apple Watch predalo!

zdroj:9to5mac.com

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk