Mac Pro je zariadenie pre tých, ktorí svoju prácu berú naozaj vážne a potrebujú na ňu len to najlepšie, čo na trhu existuje. Pokiaľ im navyše vyhovuje prostredie MacOS, je to vlastne ideálne cesta, ako sa dostať k neskutočne výkonnému počítaču aj keď je pravda, že za cenu obrovského množstva peňazí. Počítač s dizajnom nádherného a veľmi luxusného odpadkového koša by mohol mať už aj nástupcu a takto by mohol vyzerať.

Takto by mohol vyzerať Mac Pro 2

Mac Pro je presne ten počítač, ktorý len tak na stole neuvidíš. Hlavný dôvod je ten, že jeho cenovka sa pohybuje veľmi ďaleko za úrovňou toho, čo si môže bežný používateľ dovoliť, a tak toto zariadenie využívajú len tí najväčší profesionáli, napríklad z filmového priemyslu.

Pokiaľ majú radi prostredie MacOS a navyše spoľahlivosť, toto je tá správna cesta. Okrem fantastického výkonu, ktorého je prakticky vždy dosť, je pekný aj po dizajnovej stránke, a to nehovoríme len o jeho obale, ale aj o jeho vnútri.

Apple je proste dokonalým dizajnérom snáď úplne všetkého, čo sa jeho produktov týka. Túto filozofiu zaviedol ešte Steve Jobs pri prvom Macinstoshi, kde vyslovene tlačil aj na dizajn plošných spojov, na ktoré všade inde vysoko kašľali.

Mac Pro má ale nádherný dizajn aj po tom, ako z neho dáš dole čierny obal. Vo vnútri potom nájdeš obrovské množstvo portov a samozrejme hardvéru, ktorý poháňa celú túto mašinu. Problém Macu Pro je ale ten, že jeho obdobie, od ktorého bol predstavený už trvá štvrtý rok, a tak by určite nebolo od veci, keby spoločnosť predstavila aj nástupcu.

Dnes ti ukážeme koncept, ktorý bol premyslený do posledného detailu a predvádza druhú generáciu tohto fantastického počítača. Autor očividne rátal úplne so všetkým, dokonca aj s tým, čo sa nachádza vo vnútri konceptu. Dizajn je nádherný, ale trošku predvídateľný.

Ak by sa ale Apple rozhodlo ísť touto cestou, určite by sme neboli proti, čo si myslíš ty? Dôležitý by tu bol ale určite výkon a hlavne cena počítača. Apple musí zaujať spotrebiteľov, ktorí si ho vyberú radšej ako desktop s lepším HW za podstatne nižšiu cenu, a to určite nie je v takýchto sférach ľahké! Pre lepší prehľad is celý koncept rozklikni tu!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt macpro 2 concept

MacPro 2 - svetapple.skMacPro 2 - svetapple.skMacPro 2 - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here