Vo svete je populárny naozaj rôzny druh virálnej reklamy. Jedným z nich je aj taký, ktorý sa týka starších zariadení a detí, ktoré sú pred ne postavené a tvária sa, ako by staršie zariadenia pochádzali ešte niekedy z doby kamennej. Rovnaké video je aj to následujúce, pretože ukazuje deti, ktoré do rúk dostali úplne prvý iPod z roku 2001. Aj keď toto zariadenie nie je až také zastaralé ako by sa mohlo zdať, pre deti, ktoré prakticky od malička nepoznali nič iné ako iPhone je to niečo neuveriteľné.

Prvý iPod

Písal sa rok 2001, keď spoločnosť Apple predstavila úplne prvý iPod, ktorého hlavnou výhodou oproti ostnatým MP3 prehrávačom bol fakt, že si si doň mohol stiahnuť až tisíc pesničiek (čo je v dnešnej dobe samozrejmosť). Na tú dobu to bolo však naozaj veľa a iPod neskôr zažil neuveriteľný úspech. Dnes je to však už takmer 15 rokov od doby, kedy sa na trh dostal, a pokiaľ ho dáme do ruky deťom, ktoré majú v rodnom liste napísaný rok 2002+, môže to dopadnúť naozaj všelijako.

- Reklama -

Deti sú napríklad celkom hotové z toho, že iPad z roku 2001 nedokáže telefonovať. To by sa im dalo ešte odpustiť, pretože to nedokáže ani ten dnešný. Veľký problém však robil aj ovládač, pretože dnešná doba dotykových displejov je naozaj rozšírená a okrem počítača tieto deti asi nič podobné neovládajú ináč ako pomocou dotyku. Pokiaľ si video ešte nevidel, určite ti ho odporúčame pozrieť, pobavíš sa :).

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.