MagSafe a originálny kožený kryt

Ako iste viete, iPhone 12 sa ukázal s podporou celkom nového bezdrôtového príslušenstva. Apple si vymyslelo produktovú radu MagSafe, ktorá nezahŕňa iba nabíjačku ale aj podporované kryty a doplnky. Na výber je toho mnoho a človek si môže zvoliť aj viacero materiálov či farieb.

Originálne kožené puzdra sú vo všeobecnosti veľmi populárne. Ponúkajú kvalitné spracovanie, pekné farby a samozrejme maximálnu ochranu. Tie s podporou MagSage medziročne zdraželi o cca 10€ a ak cez ne chcete nabíjať, pripravte sa na možné poškodenie.

- Reklama -

Apple varuje pred silnými magnetmi, ktoré zanechávajú otlačky na koženom puzdre. Používaním sa tu môžu po čase objaviť rôzne záhyby, farebné odlišnosti alebo patina. Aby toho nebolo málo, nejedná sa len o textovú informáciu. Všetko je zdokladované názornými fotografiami, dostupnými pri každom jednom puzdre v Apple Online Store.

Takýto problém je samozrejme úplne logický a nemôžeme sa mu čudovať. Ak však máme zaplatiť 65€ za kožené puzdro, ktoré sa po niekoľkých týždňoch používania poškodí vplyvom bezdrôtového nabíjania, z nášho pohľadu je to trochu sklamanie.

Na druhej strane, technologický gigant priznáva magnety aj na transparentnom silikónovom puzdre pre všetky iPhony 12 (biely krúžok). Možno ráta s tým, že na kožených krytoch to budú ľudia vnímať ako dizajnový prvok a nie poškodenie. Ako sa na to pozeráte vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.