Marketingové oddelenie spoločnosti Apple si môže na stenu slávy pripísať ďalší jeden úspech. Jeho reklama na 4K kameru v iPhone 6S Plus, ktorá má okrem iného aj optickú stabilizáciu obrazu, čiže dokáže zakryť aj roztrasené ruky, sa stala prakticky hitom internetu, minimálne v zahraničí. Príznačný názov „iPhone 6S – Onions“, teda iPhone 6S – cibule asi neznie moc presvedčivo, ale akonáhle spot zhliadneš budeš mať iný názor, takto má vyzerať reklama!

Takto sa majú robiť reklamy, táto je naozaj fantastická

Ako dať potencionálnemu záujemcovi najavo, že kamera v novom iPhone 6S Plus je prakticky jedna z tých najlepších, ktoré sa dajú v súčasnosti kúpiť? Jednoducho, natočíme reklamu s cibuľou. V reklame účinkuje dievča, ktoré natočilo svoju mamu ako pri varení obeda krája cibuľu v 4K a s optickou stabilizáciou. Výsledok si zrazu začnú všímať rôzni ľudia po celom svete a reklama sa vypracuje na samotný vrchol.

- Reklama -

Najlepšie na reklame je, že má emóciu a hlavne kreatívny nápad. Dokonca si v nej zahral aj herec Neil Patrick Harris, ktorého môžeme poznať napríkald zo seriálu „How I met your mother“. Reklama má teda aj slávne osobnosti a hlavne, pôsobí fantastickým a prirodzeným dojmom. Neviem ako tebe, ale nám sa tento spot naozaj veľmi páči a považujeme ho za jeden z najlepších a najnápaditejších, aké Apple za posledné roky predstavilo.

Apple - svetapple.sk

Koniec koncov, Apple malo vždy kreatívne reklamy a častokrát aj veľmi úspešné. Napríklad jedna reklama vyhrala cenu emmy, bolo to približne dva roky dozadu a musíme povedať, že veľký rozruch urobila aj na našom webe, keďže ide o najčítanejší článok v histórií. Apple zahral na city a jednoducho to vyšlo. Táto reklama je podľa nás minimálne rovnako dobrá, ako spomínaná Vianočná na iPhone 5S. Keby teda vyhrala nejakú prestížnu cenu, asi by to pre nás nebolo žiadnym prekvapením ale uvidíme, stále sú tu spoločnsoti, ktoré môžu Apple bezproblémov tromfnúť.

https://youtu.be/2gHeBVyqJRo

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.