Pokiaľ sa rozhodujete či nainštalovať alebo nenainštalovať novú aktualizáciu, nasledujúce dáta vám určite pomôžu. Tvorca iAppleBytes vydal na svojom kanáli prvotriedny test, v ktorom porovnáva výdrž batérie iOS 14.5 na viacerých zariadeniach súčasne.

Bavíme sa tu hlavne o starších iPhonoch, ktoré mávajú spravidla väčší problém s novými aktualizáciami. Konkrétne sa v porovnaní objavil iPhone SE (2016), iPhone 6S (2015), iPhone 7 (2016), iPhone 8 (2017), iPhone XR (2018), iPhone 11 (2019) a iPhone SE 2 (2020).

- Reklama -

Pohoršil si iba jeden model

Výsledky testu sú zaujímavé a pre väčšinu používateľov pozitívne. Iba v jednom prípade sa výdrž batérie zhoršila a to konkrétne pri iPhone SE 2, kde poklesla z 2137 bodov na 2117 bodov. Určite budete súhlasiť s tvrdením, že toto sú len zanedbateľné hodnoty a v praxi môžu predstavovať maximálne 5 minút používania zariadenia (ak vôbec).

Druhým telefónom, ktorý si nepolepšil ale ani nepohoršil je iPhone 6S. S príchodom iOS 14.4.2 sa dostal na pomerne mizerných 1730 bodov a túto hodnotu udržal aj iOS 14.5. Možno, že by nebolo na škodu, keby na tom v Cupertine ešte popracovali. Snáď už v blízkej budúcnosti.

Zvyšok dopadol lepšie ako predtým

iPhone SE prvej generácie, iPhone 7, iPhone 8, iPhone XR a iPhone 11 dosiahli v porovnaní s predošlou verziou o niečo lepšie výsledky. Ani v jednom prípade sa síce nejednalo o nič svetoborné, no pri bežnej prevádzke niekoľko percent navyše dozaista poteší.

Taktiež je to dobrý impulz pre vás, že sa aktualizácie iOS 14.5 vôbec nemusíte báť. Sami v redakcii ju používame na piatich zariadeniach súčasne a nikde s ňou nie je problém.

Ak ste si už tento update nainštalovali, dajte nám vedieť do komentárov, ako ste spokojní s výdržou batérie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.