Apple už dávnejšie získal patent na špeciálny OLED pásik, ktorý by nahradil F-kové klávesy, ktoré máme v najvyššom rade klávesnice. Táto inovácia by mohla uľahčiť život nejednému používateľovi a zároveň lepšie využiť klávesy, ktoré sa možno až tak bežne nepoužívajú. Takýto pásik pravdepodobne nájdeme v novom MacBook Pro, ktorý príde už tento rok. Mohol by byť ale aj súčasťou Magic Keyboard s OLED displejom, tu je dôkaz.

Koncept Magic Keyboard s OLED displejom

Apple urobilo minulý rok pomerne veľkú dizajnovú zmenu Magic Keyboard, kedy sa zmenili tvary a klávesnica vyzerá celkom ináč. Respektíve, zpredu je to stále tá istá Magic Keyboard, ktorá tu bola aj pred tým ale z opačnej strany už nájdeme pomerne veľký rozdiel. Apple sa zbavilo klasických bateriek a nahradilo ich akumulátorom, vďaka čomu klávesnicu môžeme nabiť veľmi jednoducho cez Lightning kábel. To, či je nový dizajn niekomu po chuti alebo skôr nie, je už asi každého individuálna vec, nám sa však veľmi páči a s OLED pásikom to celé vyzerá oveľa lepšie.

Magic Keyboard by ale mohla dostať rovnakú inováciu, akú má aj MacBook, aj keď to teraz vidíme skôr nereálne. Pokiaľ by Apple totiž zakomponovalo všetky funkcie do OLED displeja, rovnako ako na MacBooku Pro, umožnilo by tak zjednodušiť život aj používateľom iMacov. Zrejme by to bol opäť raz veľký a pozitívny prínos, ktorý by nás presvedčil, že Apple nezabudlo na tie svoje najlepšie inovácie, koré má v repertoári.

Čo tak Force Touch?

Dotykový displej, ktorý by sme našli na klávesnici by bol maximálne prispôsobený tak, aby sa dal čo najlepšie a najpohodlnejšie ovládať. Dokonca nás tu napadá aj spojenie s Force Touch technológiou. Celé by to mohlo vyvodiť dojem, že človek stláča hardvérové tlačidlá, ale žiaľ, toho sa nedočkáme asi ani pri OLED pásiku na MacBooku nie to už na Magic Keyboard. Ďalšia super vec je ale to, že by mohol zobrazovať aj iné veci, záležalo by od aplikácie. Proste praktické vylepšenie, ktoré pomôže každému a každý z neho bude nadšený, s týmto by Apple veru zlý krok neurobilo.

Pri Magic Keyboard by bol ale jeden veľký problém. Je pekné priniesť OLED pásik, dokonca by asi ani baterka netrpela a z technického hľadiska to tiež nemôže byť taký problém. Ten vidíme niekde celkom inde – v cene. Akonáhle takáto inovácia príde aj do príslušenstva, do ktorého klávesnica od Apple spadá, asi sa to celé poriadne predraží. Možno aj o 1/3 súčasnej ceny, čo veru pri vysokých cenách nie je málo. Nikdy však nemôžeme vedieť, čím nás Apple prekvapí.

Prečítajte si tiež  7 noviniek, ktoré očakávame na WWDC18
Magic Keyboard s OLED displejom
Magic Keyboard s OLED displejom

Koncept

No a teraz k záveru a konečne ku konceptu. Keď sa naň pozrieš asi tu vidíš charakteristické črty Martina Hájeka, ktorý je známy vo svete týchto konceptov asi ako Jony Ive (šéfdizajnér Apple) vo svete priemyselného dizajnu. Zároveň však vidíš, že celý koncept priniesol akýsi nemecký magazín Curved.de, tak ako to teda je? Pri oboch úvahách si mal pravdu. Celý tento projekt vznikol spoluprácou (v Nemecku známeho magazínu) curved.de a talentovaného 3D dizajnéra.

Výsledok si môžeš pozrieť na videu. Myslíme, že stojí za to a už dnes dúfame, že niečo podobné pre nás Apple raz pripraví. Čo hovoríš na nápad prepojenia displeja a klávesnice? Nám sa veľmi páči, ale zaujíma nás aj tvoj názor. Presne preto sa oň podel v komentároch a ak sa ti článok páčil, daj like. Pokiaľ nás chceš podporiť, zdieľaj nás na sociálnych sieťach, budeme ti skutočne vďační! 🙂

Zdroj: curved.de

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.