Pokiaľ ste verným milovníkom Jablkovej spoločnosti, určite viete, že súčasne pracuje na presťahovaní celého svojho súčasného sídla na miesto, ktoré sama nazvala Apple Spaceship. Zatiaľ sme mali k dispozícií len niekoľko fotografií, či krátkych záberov, na webe však pribudlo video priamo z lietajúceho drona!

Stav projektu

Do spomínaného nového sídla sa má spoločnosť nasťahovať už v roku 2016. Zdá sa teda, že pracovníci a spoločnosti, ktoré na obrovskom projekte robia sa budú musieť poponáhľať aby Specship do spomínaného termínu stihli postaviť. Zatiaľ je celí projekt v počiatočnej fáze, kedy robotníci prepájajú chodby spájajúce obrovské garáže (do ktorých sa zmestí až 2400 áut) so samotným komplexom. Aj napriek tomu, že sa to možno na videu na prvý pohľad nezdá, keďže nevidíme nijaké stojace budovy, pracovníci už vykonali  naozaj obrovský kusisko práce. Okrem toho, že môžme vidieť, v akom štádiu sú práce momentálne, dron nám približuje aj to, aký je vlastne celí ten komplex obrovský.

Apple Spaceship

Nové sídlo spoločnosti, do ktorého sa má podľa plánov nasťahovať už v roku 2016 ponesie názov „Spaceship“. Zo súčasných renderov sa totiž celý komplex podobá na vesmírnu bojovú loď, ako na klasickú budovu spoločnosti. Nájdeme v ňom naozaj obrovské parkovisko, ktoré má ponúknuť až 2400 parkovacích miest, samostatnú prezentačnú miestnosť, posilňovňu pre zamestnancov, požičovňu bicyklov, samozrejmosťou je aj kaviareň. Za zaujímavý ekologický ťah od Coupertinskej spoločnosti môžme považovať aj to, že celý komplex bude obklopovať až 4500 stromov a teda obrovská plocha, na ktorej vyrastá tento gigant nepríde o všetkú zeleň.

apple-Campus-2
Takto by mal vyzerať finálny projekt  
Prečítajte si tiež  iPhone SE 2 (iPhone 9) bude mať v prvej polovici roka 2020 veľký problém.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.