Pokiaľ ste niekedy navštívili Apple Store, pravdepodobne ste videli špeciálny Kiosk určený na prezentáciu Apple Watch. Hodinky vyzerajú úplne normálne (ako každý iný model). V skutočnosti sú však upravené a prepojené s iPadom cez diagnostický port.

Rozobratý Apple Watch Kiosk

O zaujímavé obrázky sa s nami podelil zberateľ prototypov @AppleDemoYT. Na svojom twitter účte poukázal na špeciálny Kiosk určený pre Apple Watch (model A1623).

Ako môžete vidieť na záberoch v galérii, tieto hodinky majú vlastné výrezy pre upravené náramky. Tak isto sa tu nachádza aj viacero otvorov, do ktorých sa vkladajú skrutky. Dôvodom je dokonalé zabezpečenie. Nie je to ale všetko.

Ako sa nabíjajú?

Možno ste sa niekedy čudovali, ako je možné, že tieto hodinky fungujú bez nutnosti nabíjania. Celý deň im svieti displej a skúšajú ich desiatky či stovky návštevníkov prevádzok. Odpoveď je jednoduchá.

Firma ich v skutočnosti napája cez špeciálny diagnostický port. Nájdete ho aj na svojom zariadení. Skrýva sa vo výreze pod spodným remienkom (aby ste ho videli, musíte ho vybrať).

Káblik je vedený tak šikovne, aby ste ho v obchodoch nevideli. Jeho cesta končí priamo v upravenom iPade, odkiaľ hodinky čerpajú šťavu, aktualizácie atď…

Ktokoľvek by sa teda pokúsil takéto Apple Watch ukradnúť, robil by to úplne zbytočne. V reálnom svete nie sú veľmi použiteľné a pokiaľ by sa z nich podarilo vymazať prezentačné demo, len ťažko sa dajú pripnúť na remienok.

zdroj

Prečítajte si tiež  Prvé slovenské GTA je dostupné ZADARMO pre všetkých fanúšikov. Má to ale háčik
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.