Váš jablkový smartfón má vo všetkých prípadoch špičkový displej. Je jedno či vlastníte model s technológiou LCD alebo OLED. Dnes sa môžete pozrieť na 7 aplikácií, ktoré vám poskytnú tie najkrajšie tapety na iPhone. Naplno využijú jeho potenciál a skrášlia domovskú/uzamknutú obrazovku.

7. WLPPR

Tapety na iPhone: TOP 7 aplikácii, kde nájdete tie najlepšie pozadia!
WLPPR

Začneme aplikáciou WLPPR. V jej ponuke nájdete obrovskú zbierku úchvatných fotografií sveta a vesmíru. Zábery zhora vytvárajú nádherné obrazce, ktoré dopĺňajú hory, lesy, oblaky, voda, hviezdy atď… Špecialitou sú napríklad aj snímky z Marsu či zábery ostrovov.

Aplikácia je dostupná úplne zadarmo a v bežnej verzii ponúka používateľovi 2 zbierky (Základnú a Mars). K dispozícii je samozrejme oveľa väčšie množstvo kolekcií. Za každú zaplatíte buď 1,09€ alebo 4,49€ za všetky. WLPPR stiahnete kliknutím na tento odkaz.

6. Atlas Wallpaper

Tapety na iPhone: TOP 7 aplikácii, kde nájdete tie najlepšie pozadia!
Atlas Wallpaper

Zaujímavá možnosť, ako si vytvoriť skutočne originálnu tapetu na vašom iPhone môže byť aj aplikácia Atlas Wallpaper. Stačí keď do nej zadáte mesto alebo aktuálnu a polohu a vytvorí sa jednoduchá obrysová mapa. Následne ju môžete zväčšiť, zmenšiť posúvať a postupne dotvoriť.

Zmeniť sa dá aj farebná schéma v prípade, že vám nevyhovuje napríklad biela a čierna. Akonáhle budete s výsledkom spokojní, obrázok si jednoducho uložíte. K dispozícii je bezplatná a tak isto prémiová verzia. Altas Wallpaper stiahnete kliknutím na tento odkaz.

5. Vellum

Tapety na iPhone: TOP 7 aplikácii, kde nájdete tie najlepšie pozadia!
Vellum

Jedna z najlepších appiek pre tapety na iPhone je zaručene Vellum. Autori vytvorili nádherné zbierky krásnych pozadí od umelcov a dizajnérov z celého sveta. Vellum je miesto, kde sa vyskytujú iba prvotriedne snímky a obrazce. Ponúka vám to najlepšie z najlepšieho.

V bezplatnej verzii budete mať k dispozícii „štartovaciu sadu“ základnej zbierky, špeciálnu zbierku pre OLED displeje na iPhone, sadu geometrických útvarov atď… Uloženie konkrétnej tapety do aplikácie Fotky je veľmi jednoduché a postačí vám naň jedno kliknutie. K dispozícii je bezplatná a tak isto aj prémiová verzia (3,49€). Vellum stiahnete kliknutím na tento odkaz.

4. Unsplash

Tapety na iPhone: TOP 7 aplikácii, kde nájdete tie najlepšie pozadia!
Unsplash

V tomto prípade sa jedná o populárnu bezplatnú appku, v ktorej nájdete množstvo obrázkov. Práve z nich vznikajú tie najkrajšie tapety pre váš iPhone. Aplikácia vznikla z internetovej stránky, ktorá nesie rovnaký názov.

Hneď po otvorení Unsplash budete mať k dispozícii odporúčané fotografie od najlepších tvorcov. Postupne si medzi nimi môžete začať vyberať a ak vás niečo osloví, jednoducho kliknite na tlačidlo uložiť. Unsplash stiahnete kliknutím na tento odkaz.

3. Patternator

Tapety na iPhone: TOP 7 aplikácii, kde nájdete tie najlepšie pozadia!
Patternator

Možno trochu netradičná, no za to veľmi zábavná aplikácia, pomocou ktorej budete vytvárať vlastné pozadia. Využívať na to môžete originálne nálepky z iMessage, pomocou ktorých vznikajú fascinujúce vzory. Aby toho nebolo málo, samotnú nálepku si dokážete vytvoriť aj z vlastných fotografií, čo pridáva veľký počet kreatívnych možností.

Prečítajte si tiež  5 pozadí pre iPhone & iPad od Svetapple.sk | 04.10.2015|

Celé ovládanie je intuitívne a úprava pozadí pripomína používateľské rozhranie aplikácie Instagram. Môžete si vybrať viacero nálepiek a vzorov, definovať presné medzery, zmeniť farbu atď…

Po dokončení svoje dielo exportujete na obrázok, video alebo GIF. Taktiež sa dá vytvoriť živá fotografia. Akonáhle použijete funkciu Haptic Touch (dlhý dotyk na tapetu v rámci uzamknutého displeja), vzor bude animovaný. Žiaľ, na to, aby ste si mohli poslednú menovanú funkciu užívať naplno, budete potrebovať aj predplatné. To stojí 3,49€ mesačne. K dispozícii je však skúšobná doba. Patternator stiahnete kliknutím na tento odkaz.

2. Clarity

Tapety na iPhone: TOP 7 aplikácii, kde nájdete tie najlepšie pozadia!
Clarity

Opäť tu máme jednu z najlepších appiek na vytváranie tapiet v tomto zozname. Pokiaľ oceníte dobrý dizajn, Clarity budete používať veľmi radi. Okrem bohatej zbierky všetkých možných záberov tu máte aj možnosti najrôznejších úprav. K dispozícii sú 4 jednoduché nástroje, ktoré vám vytvoria dokonalé pozadie.

Jedná sa o: Masku, ktorá pridá jemný filter do vrchnej časti obrázka tak, aby bolo zobrazenie času vždy dobre čitateľné. RÁM umožňuje vybrať obrázok do rámčeka na dve spodné tretiny tapety (aby neprekrýval čas). Prechod sa postará o vytvorenie jednoduchej a upokojujúcej tapety. Rozostrenie jemne rozmaže každý obrázok. Aplikácia je síce zadarmo no prináša aj predplatné. Za prémiovú verziu zaplatíte 5,49€ mesačne. Clarity stiahnete kliknutím na tento odkaz.

1. Papers.co

Tapety na iPhone: TOP 7 aplikácii, kde nájdete tie najlepšie pozadia!
Papers.co

Na záver jednoduchá a bezplatná aplikácia, ktorá sa vám zapáči najmä v prípade, keď neviete čo presne hľadáte. Bezprostredne po otvorení Papers.co máte k dispozícii obrovské množstvo tapiet, z ktorých môžete veselo vyberať.

Ak vás niečo upúta, jednoducho kliknete na daný obrázok a vyberiete možnosť uložiť. Následne ho nájdete v aplikácii Fotky (alebo si ho pridáte k obľúbeným). Na ľavej strane si viete vysunúť menu a usporiadať obrázky podľa mnohých kategórii (napríklad: príroda, umenie či ľudia). Papers.co stiahnete kliknutím na tento odkaz.

Tapety na iPhone: TOP 7 aplikácii, kde nájdete tie najlepšie pozadia!
Tapety na iPhone: TOP 7 aplikácií, kde nájdete tie najlepšie pozadia!

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.