Nabíjacia a dezinfekčná váza Oblio

Technologický priemysel sa posúva vpred a vedci spolu s inžiniermi navrhujú a konštrujú pôsobivé produkty. Dnes vám predstavíme príslušenstvo, ktoré je na prvý pohľad trochu zvláštne, no v praxi veľmi užitočné. Spoločnosť Lexon si zaumienila spojiť dezinfikovanie a nabíjanie našich smartfónov do jedného zariadenia. Výsledkom je váza Oblio.

Samotný produkt bol skonštruovaný tak, aby ste ho nemuseli otvárať (pri vkladaní iPhonu). Vo vnútri sa nachádza ultrafialové svetlo (UV-C LED) so schopnosťou vydezinfikovať smartfón. Niekoľko diód vie zničiť DNA mikroorganizmov, ktoré sa nachádzajú vo vírusoch, baktériách, plesniach a iných choroboplodných zárodkoch.

Celý dezinfekčný cyklus trvá 20 minút a potom je potrebné otočiť zariadenie. Podľa výsledkov testov sa takýmto spôsobom zbavíte až 99,9% vírusov vrátane H1N1. Okrem tejto schopnosti slúži elegantná váza aj ako bezdrôtová nabíjačka. Maximálny výkon sa pohybuje na úrovni 10W a podporuje technológiu Qi.

Na váze nájdete aj malú LED diódu, ktorá vás bude informovať a správnom umiestnení zariadenia a stave nabíjania. Vložíte sem až 8,3 cm hrubé a 1,05 cm široké smartfóny (problém nebude robiť ani gigantický iPhone 12 Pro Max).

Oblio môžete zakúpiť u autorizovaného predajcu m:zone, pričom je na výber v dvoch farbách (biela a zlatá). Z nášho pohľadu sa jedná o výborný a praktický darček pre vašich blízkych, ktorým ich nielen potešíte ale aj ochránite. Predstavte si, koľko baktérií a vírusov prežíva na vašom zariadení. Obzvlášť v tejto dobe si na to musíme dávať pozor. Prezentačné video prehráte kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -