CarPlay, čo je vlastne také rozšírenie pre tvoju navigáciu v aute akonáhle prepojíš iPhone cez kábel alebo Bluetooth s vozidlom, nie je poriadne rozšírený a stále dostupný na mnohých trhoch. Aj napriek tomuto faktu ale získal ocenenie za najlepšiu technológiu roka v oblasti Funkcia. Prečítaj si viac!

CarPlay ako technológia roka

Jasné, asi si teraz v hlave predstavuješ, že CarPlay je ako technológia roka? Veď to je nejaké divné nie? Hoci je to skvelý systém, boli tu aj lepšie technológie, ktoré si zaslúžia pochvalu, ale ono je to celé trošku ináč. Toto ocenenie totiž vydal motoristický magazín autoblog a CarPlay vyhral v oblasti Funkcie.

- Reklama -

Autoblogu sa jednoducho páči to, aké je jednoduché prepojiť telefón s našim vozidlom a ovládať všetky potrebné funkcie, ktoré by človek bežne používal aj na displeji svojho auta. Hoci CarPlay nie je ani zďaleka vo všetkých vozidlách, svoje ocenenie si tak či onak odnáša.

Autoblog však neinformoval len o najlepšej technológií v oblasti “Funkcia”, ale aj o najlepšom vozidle v oblasti “Auto”. Hoci to bolo celkom veľké prekvapenie, víťazom sa nestala nová “sedmička” (BMW 7) ale Tesla P90D, ktorá svojim výkonom okolo 700 koni a zrýchlením z 0-100 za 2,8s doslova vyráža dych.

Pri tom všetkom môže ísť o plnohodnotné 5 miestne auto s dvoma rezervnými sedačkami v kufri pre tvoje deti, čiže také 7 miestne rodinné autíčko s výkonom ako Lamborghini Aventador. Uvidíme, aké ocenenia prídu na budúci rok. Žeby dostalo prvé ocenenie od tohto motoristického magazínu aj Apple Car?

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here