Apple Watch sú najpopulárnejšie inteligentné hodinky na svete. Ich cenovka závisí od modelu, k dispozícií je totižto hneď viac edícií. Nájdeme tu zariadenie za 300 ale aj 17 000 dolárov a to naozaj nie je malá čiastka za inteligentné hodinky (aj keď sú zo zlata). Apple Watch sú jednoducho celkom predražený produkt a mnohí sa preto pozerajú po lacnejšom riešení, napríklad z Číny, ktoré prináša rovnaký dizajn, HW alebo SW, no v skutočnosti o Apple Watch nejde. Tento klon je skutočne podarený!

Tento klon Apple Watch je výnimočne presvedčivý, dizajnom!

Apple Watch je presne tým produktom, ktorý všetci chceme, ale nikto z nás nie je ochotný vyhodiť za ne tak obrovské sumy, ako pýta Apple. Respektíve, vyhodiť aj vyhodíme, ale pokiaľ máme v peňaženke 300 euro, určite si rozmyslíme, či ich investujeme práve do Apple Watch.

Hodia sa, ale vyslovene ich nepotrebujeme. Možno aj pre takýchto ľudí vyrábajú Čínske firmy dokonalé klony produktov Apple. My sme na internete našli jeden, ktorý je až nebezpečne rovnaký, ako práve Apple Watch!

Inteligentné hodinky od čínskeho výrobcu sú k Apple Watch doslova ako vajce k vajcu, jednoducho 1:1. Dizajn zovňajšku je takmer na 100% identický a to aj vďaka použitiu hliníka ako materiálu, z ktorého je vyrobené telo zariadenia.

Nájdeme tu dotykový displej so zaobleným sklíčkom či otáčaciu korunku, všetko presne tak, ako pri Apple. Akonáhle nazrieme do softwaru, na prvý pohľad tiež neuvidíme obrovské rozdiely a človek, ktorý napríklad ešte Apple Watch nevidel, sa určite nechá vekmi rýchlo oklamať.

Apple Watch - svetapple.sk

Tento čínsky klon má ale jednu typickú nevýhodu podobných čínskych klonov. On možno vyzerá dobre aj z vonku aj z vnútra (teda doslova identicky s originálom), ale ani zďaleka tak dobre nefunguje. Je okresaný o množstvo funkcií a systémové aplikácie sekajú a sú nestabilné. V žiadnom prípade nie je tento produkt user friendly aj napriek tomu, že napríklad dokáže komunikovať s iOS či Andoridom a zopár použiteľných, základných funkcií predsa len prinesie.

Cena týchto falošných Apple Watch je vraj 80$, čo zas nie je najmenej za zariadenie, ktoré ani nefunguje, ale v porovnaní s približne 400$ za skutočné hodinky vyzerá celkom dobre. Osobne fake zariadenia od Apple v redakcií určite nepodporujeme a nerozumieme tomu, kto si ich skutočne kupuje.

Pri niečom podobnom vidíme naozajstný zmysel, aj keď my sme išli radšej do originálnych Apple Watch. Ak teda chceš nosiť Apple Watch na ruke, za naozaj malú čiastku, určite sa poobzeraj po niečom podobnom.

https://youtu.be/b7t3WEDD9S8

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here