Tento klon Apple Watch stojí $99!

0

Pokiaľ si sa niekedy zaujímal o sledovanie sema samého, určite si narazil na zaujímavé príslušenstvo v podobe wearable náramkov s rôznymi senzormi, ktoré podrobne mapovali každý jeden pohyb. Apple Watch sú vlastne tiež takýmto príslušenstvom avšak existujú aj lacnejšie možnosti. Táto sa dokonca na originál od Apple podobá a stojí 1/4 jeho ceny. Prečítaj si o Amazfit Bip.

Amazfit Bip

Ak by sme sa mali zaoberať zaujímavým produktom za rozumné peniaze, Amazfit Bip sem určite patrí. Je to jednoduchý náramok, ktorý ťa dokáže sledovať každý jeden deň. Je samozrejme kompatibilný s iOS (ale aj Androidom) a ponúka napríklad ochranu voči vode/prachu IP68, sledovanie srdečného tepu, sledovanie aktivity, vstavené GPS, Bluetooth 4.0 a ďalšie. Všetko toto dokážeš získať len za $99.

Samozrejme, nižšia cena sa musí niekde prejaviť. Spracovanie je už na nižšej úrovni rovnako ako aj použité materiály. Ak sa ale na Amazfit Bip pozrieš, určite nezaprie to, že sa inšpiroval hodinkami Apple Watch. Môže za to podobný tvar displeja, ktorý má 1,28″ uhlopriečku a rozlíšenie len 176 x 176. To je samozrejme menej ako pri Apple Watch (42 mm ponúka 390 x 312 a menšia 38 mm verzia 340 x 272). Informácie teda zobrazí bez väčších problémov. Daňou bude ale určite zhoršená kvalita vyobrazenia. Tak či onak, sklíčko len tak nepoškriabeš či nerozbiješ. Je chránené technológiou Gorilla Glass.

Dôležitá vec súvisiaca aj s displejom je výdrž baterky. Kapacita vyzerá byť biedna, 190 mAh vydrží tvojmu iPhonu možno 1-2 hodinky. Tieto inteligentné hodinky ale dokážu na jedno nabitie fungovať až 4 mesiace! Zaujímavejší údaj je ale ten, že pokiaľ budeš mať zapnutý mód behania, budú fungovať až 45 dní, čo teoreticky odpovedá výdrži 1-2 mesiace na jedno dobitie pri normálom používaní.

Viac ako slušné nemyslíš? Hodinky Apple Watch vydržia sotva 2 dni. Na druhú stranu má ale Bip aj jednu slabinu čo sa batérie týka. To je GPS tracker. Akonáhle ho zapneš, dostávaš sa na výdrž len približne 22 hodín. To je zase dosť veľká nevýhoda oproti produktu od Apple. Hold, všetko má svoje pre a proti. Tento wearable doplnok momentálne prichádza len v čiernej a čoskoro aj v bielej farbe. Nie je ale vylúčené, že sa do predaja dostane aj niečo „veselšie“. Cena je stanovená na $90-$99. Je to oproti Apple Watch absolútny rozdiel. Nutné ale podotknúť, že produkt od Apple pôsobí predsa len hodnotnejšie.

Parádny produkt - svetapple.sk

Parádny produkt – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk