Je takmer neuveriteľné ako rýchlo ten čas beží, ale Apple svoj úplne prvý iPod, ktorý zmenil svet hudby predstavilo 14 rokov dozadu. Steve vtedy vyšiel na pódium, presnejšie 23.10.2001, aby svetu ukázal ako má vyzerať moderný prehrávač. A čo bolo na tom celom najlepšie? Jemu sa to aj podarilo. iPod už síce stratil svoj glanc, no v predaji ostal doteraz. Dnes ale určite môžeme povedať, že toto zariadenie zmenilo svet počúvania hudby!

iPod oslavuje 14 rokov

Apple od roku 2001 do súčasnosti predstavil hneď niekoľko generácií iPodu. Spomeňme si napríklad na iPod Classic, iPod Shuffle, iPod Touch či iPod Nano, ktorý patril medzi najpopulárnejšie modely. Apple jednoducho vždy vedel udať trend. Ako sa to ale v tejto spoločnosti pomerne často stáva, popularitu iPodu zničil úplne iný produkt, ktorý ho časom doslova kanibalizoval a odstavil. Jeho meno je iPhone a Apple ho predstavilo ešte v roku 2007. Išlo o spojenie dotykového telefónu, MP3/4 prehrávača a internetu.

- Reklama -

Ľudia s prichádzajúcimi generáciami úplne na iPod zabudli, a to predovšetkým preto, lebo ho mali vo svojom iPhone a vôbec ho nepotrebovali. V dnešnej dobe sa iPody stále predávajú, no je pravdepodobné, že ich súčasná generácia je už posledná a Apple s týmto zariadením nadobro skoncuje. Za všetko vraj môžu biedne predaje, ktorým sa ale popravde asi nikto nečuduje!

ipod-touch-Svetapple.sk
ipod-touch-Svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.