Šokoval vás Elon Musk so svojou šialenou Teslou Cybetruck? Tešíte sa na ňu a už ste zaplatili 100$ zálohu? No, rátajte s tým, že vás spoločnosť možno sklame. Dôvodom môže byť európska legislatíva. Teslu Cybertruck tu nemusíte vôbec prihlásiť.

Tesla Cybertruck môže mať v Európe problém

Keď Elon Musk vyšiel na pódium a predstavil nový elektrický pick-up, diváci v publiku ale aj za počítačovými obrazovkami mysleli, že sa jedná iba o vtip. Elektromobil má úplne šialený dizajn akoby vystrihnutý z futuristického filmu.

- Reklama -

Podľa generálneho riaditeľa automobilky sa jedná o skoro produkčnú verziu. To znamená, že táto šialená vec by sa bez väčších zmien mala dostať približne v roku 2022 na cesty.

Je však možné, že sa bavíme iba o tých cestách, ktoré sa nachádzajú v USA. Kvôli prísnym bezpečnostným limitom sa môže stať, že Cyber Truck v Európe vôbec neprihlásite. Minimálne nie v podobe, ktorá je propagovaná samotnou automobilkou.

tesla cybertruck neprihlasis v europe
Tesla Cybertruck – svetapple.sk

Tesla Cybertruck môže byť na cestách nebezpečná.

Nebavíme sa teraz o pasažieroch cestujúcich v tomto vozidle. Bavíme sa hlavne o chodcoch a ostatných vozidlách. Všimnite si všetky ostré hrany, ktoré sa na dizajne tohto vozidla vyskytli.

Výrazné sklony prednej kapoty, ktorá je navyše celá z „exoskeletonu“ (To znamená, že je vrátane celej konštrukcie vozidla vyrobená z ultra pevnej a tvrdej nehrdzavejúcej oceli).

tesla cybertruck neprihlasis v europe
exoskeleton – svetapple.sk

Ako by to asi dopadlo, keby toto vozidlo nabúralo do iného vozidla či nedajbože do chodca? Na ukážke z prezentácie sme mohli vidieť silný úder kladivom priamo do Dverí, ktorým sa absolútne nič nestalo. V prednej časti vozidla sa nachádza rovnaký materiál.

Nevidíme ale žiadne prvky, ktoré by povoľovali aspoň minimálnu štrukturálnu deformačnú zónu napríklad pri strete so spomínaným chodcom. Uvidíme teda, ako sa s týmto problémom samotná automobilka popasuje.

Nám sa samozrejme Tesla Cyber Truck neuveriteľne páči a vozidlu fandíme. Legislatíva je ale legislatíva. Dúfajme teda, že automobilka európskych zákazníkov nesklame.

tesla cybertruck neprihlasis v europe
Tesla Cybertruck môže mať v Európe problém – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.