Spoločnosť Apple síce ponúka k hodinkám Apple Watch zafírové sklíčko, ale to len k modelom Appe Watch a Apple Watch Edition, teda k dvom drahším verziám. Základný model Apple Watch Sport, ktorý je zároveň najpredávanejší, si musí vystačiť s ion-x sklíčkom, ktoré je podľa Apple rovnako odolné ako sklíčko na iPhone 6/6 Plus (pokiaľ to malo znieť ako chvála, tak je to naozaj blbé, pretože z vlastnej skúsenosti vieme, že sklíčka na iPhone 6 a iPhone 6 Plus nie sú veľmi odolné voči poškrabaniu)

Odlnosť

Všetkých zaujíma predovšetkým to, ako obstojí zafír, ktorý je len v drahších modeloch, ale paradoxne veľmi málo ľudí zaujímalo to, koľko toho znesie ion-x sklíčko, nachádzajúce sa na najpredávanejších modeloch hodiniek Apple Watch. Test bol zverejnený na YouTube kanáli Unbox Therapy (ktorý je známy aj tým, že vlastne spustil nekonečne dlhú kauzu s ohýbaním iPhone 6 a iPhone 6 Plus). Na videu nájdete porovnanie oboch veľkostí tohto sklíčka a taktiež sa dozviete, čo ešte znesie a čomu už naopak podľahne.

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú mať konkurenciu s názvom iWatch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.