Včerajšie predstavenie iOS 9 neodkrylo len niekoľko naozaj zaujímavých funckií, ale aj niekoľko noviniek, ktoré by sme v prípade Apple zrejme nečakali. Nový operačný systém totiž bude vhodný aj pre zariadenia, ktoré ho už dostať nemali, alebo lepšie povedané zariadenia, pre ktoré bol finálny iOS ten s označením “8”. Apple prináša nový operačný systém aj na iPhony či iPady s Apple A5!

Infografika

Nový mobilný operačný systém iOS 9, ktorý sa postará o azda najlepšiu stabilitu, rýchlosť a výdrž batérie vo svojej histórii prichádza nielen pre najnovšie iPhony ale jeho plnú podporu dostanú aj iPhony 4S, iPad Mini či iPad 2. generácie, ktoré ju už dostať nemali. Ich “záverečná” malá byť verzia softwaru s označením iOS 8, avšak Apple si to pravdepodbne pri pohľade na príšernú optimalizáciu iOS 8 (predovšetkým na týchto starších zariadeniach), zdá sa rozmyslelo.

- Reklama -

Podpora iOS 9 teda pichádza aj na staršie iPady, iPhony či iPod Touch, ktoré ešte poháňa starý dobrý procesor Apple A5, čo je určite naozaj milé gesto od Apple! iOS 9 by mal byť samozrejme omnoho rýchlejší a stabilnejší ako jeho predošlá verzia.

iOS 9 kompatabilita - svetapple.sk
iOS 9 kompatabilita – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.