O tom, že Apple chystá revolúciu aj v automobilovom priemysle už vieme. Nevieme síce čo presne môžeme očakávať, myslíme si ale, že to nebude len autonómny systém. O tom, že má firma v tomto priemysle veľké plány svedčí aj informácia, že tím Applu pre vývoj autonómnych vozidiel sa pomaly rozrastá.

Novinky týkajúce sa projektu Apple Car?

Je v podstate verejným tajomstvom, že Apple dnes pracuje na projekte, ktorý veľmi úzko súvisí s vývojom auta. Nevieme, či si trúfa predstaviť vlastné vozidlo, takýto odhad by bol veľmi odvážny avšak vieme, že vyvíja minimálne autonómny systém pre jazdu, kde nebude potrebný volant a ani pedále.

Tento systém môže potom predávať rôznymi automobilkám, prípadne im ho ponúkať zadarmo. Ťažko povedať. Každopádne nám ale z toho vychádza, že vzhľadom na automobilky, ktoré si tieto systémy vyvíjajú samé je veľmi pravdepodobné, že Apple robí autonómny systém sám pre seba.

Apple Eve Sports Car - bodaj by to bola realita - svetapple.sk
Apple Eve Sports Car – bodaj by to bola realita – svetapple.sk

Zatiaľ o aute nevieme nič, celý projekt je zatiaľ iba v plienkach a dohady hovorili už dávnejšie o tom, že skôť ako v roku 2021 nič oficiálne neuvidíme. Dokonca aj Steve Jobs chcel svoje vlastné vozidlo. Jeho návrh si môžete pozrieť tu. Nebolo by to teda vôbec od veci, keby technologická spoločnosť predstavila povedzme svoj elektromobil.

Apple rozširuje svoj tím, ktorí jazdí na autonómnych vozidlách

No a keď už sme pri tých novinkách ohľadom Apple Car asi by ste mali vedieť, že firma intenzívne rozširuje svoj tím pracovníkov na tomto projekte. Najnovšie sa to týka najmä vodičov. Dokopy majú k dispozícii 69 áut. Každý z nich má potrebné školenie a certifikát. Apple ich dnes zamestnáva až 143!

Čo sa samotného vozového parku týka, tu sa v podstate nič nezmenilo. Už niekoľko mesiacov je ich počet prakticky rovnaký. Čo sa ale vodičov týka, tu navýšenie prišlo. Tých bolo ešte minulý mesiac “len” 110. Dnes ich je o 33 viac, čo je slúšné navýšenie. Na to, čo z toho vo finále vznikne sa nechajme prekvapiť. Ak ale Apple predstaví svoje vlastné auto, môže to byť ešte veľmi zaujímavé.

Apple Eve Sports Car - bodaj by to bola realita - svetapple.sk
Tím Applu pre vývoj autonómnych vozidiel sa pomaly rozrastá. – svetapple.sk
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here