Počas návštevy Tima Cooka v Berlínskom Apple Store sa ho jeden zamestnanec spýtal priamo na jeho hodinky Apple Watch Sport, ktoré už mimo iného aktívne používa. Otázka znela, či sú Apple Watch vodotesné a odpoveď znela tak, ako by si mnohí želali. Áno, s Apple Watch sa aj sprchujem! 

Vodotesnosť

Pokiaľ si spomenieme na obdobie minulého roka, kedy boli hodinky predstavené (september 2014), zistíme, že svet obletela správa o tom, že Apple Watch nie sú až také vodotesné a okrem dažďa či umývania rúk, veľa vody neznesú. Bolo to pre mnohých budúcich používateľov  sklamanie z toho, že večer pred sprchou si budú musieť dávať hodinky dole z ruky, čo môže byť časom otravné a je to aj zdĺhavé.

- Reklama -

Dnes však prichádza omnoho pozitívnejšia správa a to fakt, že sa s hodinkami sprchuje aj Tim Cook, ktorý je súčasným generálnym riaditeľom spoločnosti Apple. Znamená to teda, že Apple zrejme na vodeodolnosti zapracovalo a hodinky predsa len vydržia nejakú tú sprchu!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk

Samozrejme nemôžme hneď robiť záver, že hodinky budú úplne vodotesné a že sa s nimi budeme môcť potápať do hlbín rôznych morí. Znamená to, že vydržia obyčajnú sprchu či možno aj plávanie, aj keď to nikto nikde netvrdil. Apple si totiž dalo záležať na tom, aby procesor (Apple S1) bol dokonalo zaizolovaný živicou a tak by sa k nemu nemala dostať absolútne žiadna voda. Každopádne to, do akej mierz budú hodinky odolné voči vode, sa dozvieme až v najbližších mesiacoch, kedy by malo prísť ich oficiálne uvedenie na trh. Do tejto doby sa môžme len a len domnievať!

apple-watch-pictures007

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.