CEO spoločnosti Apple Tim Cook je naozaj veľký človek. Nielen, že popri svojom naozaj vyťaženom živote stíha riadiť najväčšiu a najhodnotnejšiu spoločnosť sveta, ale taktiež sa stará o tých, ktorí toľko peňazí nemajú, prípadne sa nejakým spôsobom ocitli v núdzi. Tim to robí jednoduchým spôsobom. Charite odovzdáva akcie Apple, ktoré majú v súčasnej dobe naozaj vysokú hodnotu!

Tim a charita

Vo svete sa stále nájdu ľudia, ktorí majú srdce na mieste. Aj napriek tomu, že Tim Cook riadi najväčšiu spoločnosť sveta, stále stíha robiť napríklad také veci, ako prispievať na charitu a podobne. Jeho plat je zrejme taký vysoký, že keby chcel mohol by naozaj výraznou sumou prispieť na charitu každý deň, no  ako vyplýva z následujúcich informácí, tak to robí v istých časových intervaloch, no za to z výraznou finančnou čiastkou.

Najnovšie totiž Komisia Pre Cenné Papiere (SEC) odhalila, že Tim Cook prispel na charitu 50 000 akcií spoločnosti Apple, z ktorých každá jedna je v súčasnosti na hodnote 130 $. Keď si to teda narýchlo spočítame, vyjde nám číslica pohybujúca sa okolo 6 500 000 $, čo určite nie je najmenej. Aj keď prispel takouto čiastku na konto dobročinnej organizácie, Tim neprezradil, o akú organizáciu ide. Avšak, darovanie peňazí charite nie je jeho jediný dobročinný počin. Za zmienku stojí určite aj draženie obeda!

Prečítajte si tiež  Šéf Apple Tim Cook naznačil, že Apple chystá revolúciu v rozšírenej realite
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.