Posledná návšteva Tima Cooka v Čína bola predovšetkým kvôli poslednému bezpečnostnému problému s účtami iCloud. Pri tejto príležitosti sa však rozhodol zavítať aj do továrne Foxconn, kde Apple necháva vyrábať alebo lepšie povedané zostavovať šasi svojich iPhonov 6/6 Plus a taktiež oznámil, že Apple plánuje v Číne postaviť ďalších 25 nových Apple Storov! 

Nové obchody

Nové iPhony slávia v Číne naozaj nevídaný úspech. Prekonávajú tu všetky predajné rekordy, čo má určite pozitívny vplyv aj na Jablkovú spoločnosť. Tim Cook pri svojej poslednej návšteve oznámil, že v krajine plánuje vybudovať trojnásobné množstvo obchodov Apple Store. Zatiaľ sa ich v Číne nachádza 15, no do dvoch rokov by k ním malo pribudnúť ďalších 25. Všetko teda nasvedčuje tomu, že sa Apple pomaly ale isto pokúša pokryť aj čínsky trh, čo sa mu jednoznačne darí!

sialoo

Zlepšenie nálady

Síce vieme prečo Tim navštívil Čínu, no nie je celom známe, prečo sa rozhodol svoj „výlet“ obohatiť aj o zastávku v továrni Foxconn. Pokiaľ sa však pozrieme na fotku nižšie, je nám jasné, že to malo hlavne jeden dôvod, potešiť a zlepšiť náladu vyťažených zamestnancov, ktorí sa zo všetkých síl pokúšajú vyrobiť, čo najväčšie množstvo zariadení, aby mohli pokryť enormný záujem trhu. My im v tom držíme palce a dúfame, že nové iPhony budú už čoskoro bez problémov dostupné po celom svete! 🙂

timmy

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.