Ak vedieš jednu z najväčších spoločností sveta, ktorá za jednu jedinú sekundu zarobí asi toľko, ako priemerný podnikateľ na Slovensku za mesiac, musíš rátať aj s nepríjemnými otázkami novinárov, ktoré zaútočia jasne a priamo. Niekto sa im vie elegantne vyhnúť a niekto sa rozhodne po dlhom vyhýbaní konečne odpovedať. Urobil tak aj Tim Cook na otázku novinára Adam Lashinsky, ktorý ju položil jasne a priamo. Čo Tim prezradil o vozidle od Apple?

Tim Cook “Skúmame autá”

Tim Cook je predstaviteľom spoločnosti Apple. On všetko riadi a tiež rozhoduje o tom, kedy je čas čo vypustiť do sveta a komu čo prezradiť. Istému redaktorovi z Fortune, Adamovi Lashinskému, sa konečne rozhodol odpovedať na tému Apple a autá. Lashinsky sa viacmenej na rovinu opýtal, otázkou, v ktorej znení spomenul, že keď všetci vieme, že v Apple pracujú tí najväčší odborníci z automobilového priemyslu, prečo nechce na otázku Apple a auto odpovedať.

- Reklama -

Tim sa rozhodol vyložiť karty na stôl a jemne naznačiť, že Apple v podstate auto ešte stále nevyvíja ale neznamená to, že ho vyvíjať v budúcnosti nebude. V súčasnosti s tímom odborníkov na automobilový priemysel skúmajú možnosti využiteľnosti takéhoto vozidla. Vraj do projektu zatiaľ neinvestujú príliš veľa peňazí a to preto, že ešte stále nevedia, či sa do neho vôbec pustia. Znamená to teda, že Apple vozidla sa možno nedočkáme nikdy, ale tiež to nevylučuje, že sa ho dočkáme do roku 2020, ako naznačujú analytici.

Samozrejme nejdeme vyvodzovať žiaden záver, nakoľko ešte o projekte Apple auta určite budeme v budúcnosti počuť. Takáto neupresnená odpoveď (ktorá ale potvrdila, že Apple na niečom maká) je celkom logická, ak je vozidlo aj v základnom štádiu vývoja, kedy sa dá od celého projektu ešte stále ustúpiť. Túto tému budeme preto pozorne sledovať aj naďalej a informovať ťa o nej.

Apple Car - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here