Tim Cook je v súčasnosti jedným z najsledovanejší generálnych riaditeľov na svete. Prečo? Jeho firma je zrovna najväčšou na svete a tak je celkom pochopiteľné, že novinári a média z celého sveta sledujú každý jeho výlet do rôznych krajín či miest. V súčasnosti sa Tim nachádza v Číne. Okrem iného sa bol pozrieť aj na Veľký čínsky múr.

Tim Cook v Číne

Tim Cook v súčasnosti pomerne často cestuje do Číny a to najmä preto, že Apple tu v súčasnosti zažíva enormný rast a veľmi veľa súčasných tržieb pochádza práve z tejto krajiny. Na najbližšej návšteve sa prešiel aj po Veľkom čínskom múre. Okrem iného stihol počas návštevy odpovedať aj na niekoľko otázok novinárov a medzi rečou spomenul napríklad to, že všetky akcie, ktoré Apple v Číne vykonáva už fungujú na 100% z obnoviteľnej energie. Apple sa navyše snaží tlačiť aj na svojich dodávateľov aby využívali obnoviteľnú energiu.

Len tak mimochodom Tim sa vyjadril aj k čínskemu múru. Mnohí by ho zrejme opisovali v niekoľkých vetách, no Timovi stačila len jedna: Čínsky múr je jednoducho úžasný”.

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here