Tim Cook patrí k jedným z najdôležitejších technologických šéfov súčasnosti. Na jeho krku visí celá jablková spoločnosť, ktorá je v súčasnosti najhodnotnejšou na svete. Práve preto sa musí snažiť expandovať aj do končín, kam Apple doteraz až tak nepreniklo. Vynikajúcim príkladom je napríklad Čína, vďaka ktorej zažíva spoločnosť z Cupertina neuveriteľné predaje. Tim Cook dnes zverejnil niekoľko fotiek z jeho návštevy tejto krajiny na svojom profile sociálnej siete Weibo.

Čína

Aj keď to tak možno nevyzerá, Čína predstavuje pre spoločnosť Apple ešte dôležitejší trh ako napríklad domáca americká pôda. Mnohí by to natúto krajinu ani nepovedali, no skutočnosť je taká, že každý Apple produkt, ktorý sa tu začne predávať, okamžite zmizne z predajných pultov a práve preto sa snaží spoločnosť Apple na čele s Timom Cookom do tejto krajiny čo najviac dostať. Z časti sa to už pomaly začína dariť, keďže v krajine vyrastajú nové obchody Apple Store, ani to však nestačí a Apple si musí získať svoju priazeň aj niečim iným, osobným a zároveň originálnym.

- Reklama -

Tim Cook si to pravdepodobne veľmi dobre uvedomil a práve preto pomerne často Čínu navštevuje a okrem biznisu sa tu stretáva aj so zamestnancami Apple Store či ich návštevníkmi, s ktorými rád vytvára selfie! Dnes sa CEO Apple rozhodol, že na svoj nový profil na čínskej sociálnej sieti Weibo zavesí niekoľko fotografií zo svojej poslednej návštevy. Pozri sa na to!

Tim Cook v Číne - svetapple.sk
Tim Cook v Číne – svetapple.sk
Tim Cook v Číne - svetapple.sk
Tim Cook v Číne – svetapple.sk
Tim Cook v Číne - svetapple.sk
Tim Cook v Číne – svetapple.sk
Tim Cook v Číne - svetapple.sk
Tim Cook v Číne – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.