V poslednom čase sa aplikácie na fotenie a najmä na úpravu fotiek tešia veľkej obľube. Možno je to vďaka Instagramu, keďže je na ňom čoraz viac ľudí aj zo Slovenska. Pre porovnanie s rokom 2013 bolo fotiek označených hashtagom #slovakia len niečo okolo 45 000 a dnes je to cez 2,7 milióna. Pokiaľ hľadáš zaujímavé aplikácie, Filmborn ťa určite zaujme svojimi funkciami.

Tip na aplikáciu: Filmborn

Appka je trošku odlišná od tých, ktoré sú už dlhšie známe. Prostredie aplikácie a hlavne ovládanie v nej je skutočne iné a treba si naň zvyknúť. Filmborn pracuje najmä s filtrami fyzických objektívov alebo filmov značiek Fujifilm či Kodak. Práve výberom medzi týmito deviatimi filtrami získaš zaujímavé zábery.

Použiť taktiež môžeš aj živé nástroje, napr. manuálne zaostrovanie, expozícia, nastavenia pomeru strán či výberom ohniskovej vzdialenosti. Samozrejme nechýba ani nastavenie blesku či zobrazenie preexponovaných oblastí na zábere. Takmer všetky vlastné nastavenia si môžeš uložiť do troch predvolieb, ktoré tak môžeš hneď používať bez ďalších nastavení.

Appka obsahuje aj editor už odfotených záberov, kde toho už môžeš nastaviť a upraviť oveľa viac. Nájdeš tu aj pár platených funkcií či nákup už spomínaných filmov.

‎Filmborn
‎Filmborn
Developer: Mastin Labs Inc.
Price: $2.99+
  • ‎Filmborn Screenshot
  • ‎Filmborn Screenshot
  • ‎Filmborn Screenshot
  • ‎Filmborn Screenshot
  • ‎Filmborn Screenshot
  • ‎Filmborn Screenshot

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here