Instagram je jedna z najväčších sociálnych sietí na svete. V dnešnej dobe ju používa skutočne skoro každý. Pokiaľ máte svoj účet aj vy, možno ste si všimli príspevky typu „TOP 9 na Instagrame“. Nie je to vstavaná funkcia a budete na to potrebovať inú appku. Pozrite sa akú.

TOP 9 na Instagrame. Pozrite sa ako si urobiť koláž fotiek.

Pokiaľ scrollujete Instagram niekoľkokrát denne asi vám neunikli koláže zahŕňajúce to najlepšie z roku 2019. Je prirodzené, že vás to mohlo zaujať. Ak si chcete niečo podobné urobiť aj vy, ukážeme vám ako na to. Ako sme písali na začiatku, toto nie je vstavaná funkcia Instagramu. Budete na to potrebovať dodatočnú aplikáciu, ktorá je dostupná na AppStore úplne zadarmo.

- Reklama -

Je názov je „Top Nine“ a postarali sa o ňu vývojári zo štúdia Beta Labs. V prvom rade si samozrejme musíte túto appku stiahnuť a nainštalovať. Vzhľadom na to, že má len 31 MB, bude sťahovanie rýchle a nebude vás okrádať o užitočné miesto…

Potom ju otvorte a napíšte sem názov svojho účtu na Instagrame. Následne vás aplikácia vyzve ešte pre vašu e-mailovú adresu aby vás verifikovala. Teraz bude chvíľu prebiehať generovanie koláže. Okrem toho Top 9 ráta napríklad aj to, koľko lajkov ste v roku 2019 na príspevkoch získali. Po pár sekundách je hotovo. Na obrazovke vášho zariadenia sa zobrazilo presne to, čo už majú na nástenke zavesené vaši známi.

Aplikácia je zadarmo ale obsahuje skrytý in-app nákup

Top Nine je síce zadarmo ale je to niečim podmienené. Na vašej koláži sa objaví vodoznak aplikácie. Ak sa ho chcete zbaviť, musíte urobiť nákup v appke, to ako sa rozhodnete je už len a len na vás. Cena odstránenia vodoznaku je 3,49€. To isté platí aj pre odomknutie videa. Pokiaľ chcete obidve, zaplatíte 4,49€. Na druhú stranu budete môcť Top Nine používať aj napríklad na budúci rok a tento poplatok sa na to už vzťahovať nebude…

Okrem toho ponúka aj možnosť zdieľania koláže priamo na Instagram či do príbehu. Fotku si samozrejme môžete ale uložiť aj do zariadenia a kedykoľvek ju pridať z knižnice ako normálny obrázok.

Takýchto appiek koniec koncov na App Store nájdete hneď niekoľko. Odporúčame vám ale dať si dobrý pozor na to, aké osobné údaje budete do nich zapisovať. Pokiaľ sa vášho účtu na Instagrame zmocní neznáma osoba, môže vás oň bez problémov komplet celý pripraviť. To určite nechcete…

‎Top Nine for Instagram 2021 -
‎Top Nine for Instagram 2021 -
  • ‎Top Nine for Instagram 2021 - Screenshot
  • ‎Top Nine for Instagram 2021 - Screenshot
  • ‎Top Nine for Instagram 2021 - Screenshot
TOP 9 na Instagrame
TOP 9 na Instagrame. Pozrite sa ako si urobiť koláž fotiek.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.