Smartfóny sú v dnešnej dobe naozaj premakané zariadenia. Dokážu toho viac ako si vedia ich používatelia predstaviť. O tom sme sa už viac krát presvedčili na vlastnej koži. Dnes vám ukážeme dokonalú aplikáciu, ktorá dokáže nahradiť pozíciu autokamery.

Toto je aplikácia do iPhonu, ktorú môžete využívať ako autokameru.

Používanie telefónu za volantom nie je správne. Je to okrem iného trestné. Keď vás zastavia policajti, môžete dostať pokutu až do výšky 200€. Predstavte si ale, že váš iPhone využijete rozumnejšie a v podstate sa zbavíte závislosti na ňom tým, že mu dáte vo vozidle úplne inú úlohu. Pomôcť by vám v tom mohla aplikácia DUBL Drive, ktorá ponúka fantastické možnosti nahrávania jazdy.

Samozrejme, že je prepracovaná a dokáže toho oveľa viac ako keby ste si len zapli klasickú aplikáciu „fotoaparát“ od Apple a začali natáčať. V prvom rade je to možnosť zaznamenávať zábery na oba fotoaparáty zároveň (predný a zadný).

Túto funkciu priniesol operačný systém iOS 13 ako novinku. Nevýhodou je, že je dostupná (tak ako aj aplikácia) len na zariadenia od iPhonu XS vyššie. Na modeli X a ani 8 ju teda nebudete môcť používať.

Appka zbiera údaje o vašej polohe. Vie presne kde sa nachádzate a zaznamenáva to do dát, ktoré vytvára spolu s videom. Súčasťou toho je samozrejme aj ukazovanie reálnej rýchlosti, ktorou sa pohybujete (počas cesty alebo pred nárazom). Jedná sa o bežné funkcie, ktoré vám vie poskytnúť aj klasická autokamera.

Nemusí nahrávať v jednom kuse…

DUBL Drive si okrem iného viete nastaviť aj tak, aby vám nenahrávala v jednom kuse. Predsa len by to bolo náročné na pamäť a na baterku (aj keď budete mať pravdepodobne telefón v nabíjačke).

Toto je aplikácia do iPhonu, ktorú môžete využívať ako autokameru.
Toto je aplikácia do iPhonu, ktorú môžete využívať ako autokameru.

Ak máte záujem, viete si zvoliť možnosť, kedy telefón zapne nahrávanie len v prípade náhleho brzdenia (čo okamžite rozpozná pomocou GPS). Appka môže v takomto prípade zaznamenať nehodu. Neukáže len to, čo sa stalo na ceste ale aj to, či ste venovali šoférovaniu dostatočnú pozornosť.

Čo sa týka ceny aplikácie tak na stiahnutie, je v „podstate“ je zadarmo (ale len v podstate). Tak ako pri väčšine dnešných appiek aj v tomto prípade využili vývojári trik v podobe predplatného.

Za mesiac tak zaplatíte 1,99€ a za celý rok 16,49€. Bez toho aby ste zaplatili, aplikáciu nemôžete ani len vyskúšať. Nápad je to ale dobrý a niekto ho možno využije. Ak ste medzi tými, ktorých DUBL Drive zaujala, môžete ju stiahnuť kliknutím na tento odkaz…

Prečítajte si tiež  iOS 14 môže prísť s možnosťou nahrávania hovorov.
Toto je aplikácia do iPhonu, ktorú môžete využívať ako autokameru.
Toto je aplikácia do iPhonu, ktorú môžete využívať ako autokameru. (ilustračný obrázok)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.