Už na prvý pohľad je jasné, že Apple Watch si nájdu svoju cieľovú skupinu medzi milovníkmi technologických noviniek tejto doby, ale aj medzi milovníkmi dizajnu, ktorí skrátka chcú nosiť niečo pekné na svojej ruke. Totiž sami sa prikláňame k názoru, že ide o umelecké dielo v oblasti spotrebnej elektroniky. Čo však o nich povedal jeden z najuznávanejších dizajnérov v danom obore, Bradley Price? 

Ako by ich ani nenavrhoval Johny Ive

Názor dizajnéra je pri produkte vždy rovnako dôležitý, ako názor technologického inžiniera. Nestačí len to, aby to fungovalo, ono to musí aj nejako vyzerať! Apple Watch sú toho dôkazom a k ich nádhernému dizajnu sa prednedávnom vyjadril aj vo svete uznávaný dizajnér spotrebnej elektroniky, ktorého reakcia nás možno mierne prekvapila. Sám totiž potvrdil, že Apple Watch sú skrátka nádherné, no má pocit, akoby ich ani nenavrhoval šéfdizajnér Jablkovej spoločnosti Johny Ive ale skôr dizajnér Marc Newson. Apple síce potvrdilo, že Marc na hodinkách spolupracoval, no Bradley má na to mierne odlišný názor. Totiž na rôznych remienkoch alebo iných častiach hodiniek vidno množstvo dizajnových prvkov práve Marca Newsona a v konečnom dôsledku ich je možno aj viac, ako navrhol Johny Ive. Podľa neho sa Apple akosi hanbí za to, že na dizajne pracoval niekto, kto ani nie je zamestnancom spoločnosti. Keď sa však nad tým celým zamyslíme, názor na hodinky bol, že sú nádherné. A presne to je to dôležité, hodinky dokonalo zapadajú do ostatnej palety produktov Apple aj vďaka tomu, že v Apple vedeli zmobilizovať tých najlepších ľudí, vrátane dizajnéra Marca Newsona. Či už sa teda na ich dizajne podieľal viac, alebo len ovplyvnil Johnyho Ive sa pravdepodobne nikdy nedozvieme. Môžme však skonštatovať to, že na dizajne sa urťite podpísali mesiace tvrdej práce! Súhlasíte? 🙂

- Reklama -
Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.