Spoločnosť Apple iba pred chvíľou predstavila iPhone 12 mini s 5,4″ displejom. Zariadenie ponúka extrémne výkonný čip A14 Bionic, 2 fotoaparáty na zadnej strane, hranatý dizajn, pripojenie k 5G sieti a mnoho ďalšieho. Pozrite sa na to, koľko bude stáť.

iPhone 12 mini a jeho slovenské ceny

Pokiaľ ste fanúšikom stredne veľkých displejov a zároveň dokážete oceniť kompaktné rozmery, iPhone 12 mini bude pre vás ako stvorený. Obrovskou výhodou je najnižšia cena v porovnaní s ostatnými “dvanástkami”.

- Reklama -

V USA štartuje na úrovni 699$. Ako to bude ale u nás? Presné cenníky samozrejme nepoznáme, no vďaka rakúskemu Apple Online Storu ich dokážeme odhadnúť. Vyzerajú takto:

  • iPhone 12 mini 64GB – 799€
  • iPhone 12 mini 128GB – 849€
  • iPhone 12 mini 256GB – 969€

Ako môžete vidieť, suma za 64GB verziu je veľmi príjemná a medziročne klesla (v porovnaní so štandardným iPhonom 11) . Čo sa týka predaja, na iPhone 12 mini si ešte počkáme niekoľko týždňov. Do obchodov sa dostane až v polovici novembra. Svoje predobjednávky už čoskoro spustí aj slovenský reseller m:zone.

Do komentára nám napíšte, ako sa pozeráte na túto cenovú politiku vy. Je podľa vás čiastka 799€ za základný model adekvátna?

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Trpké sklamanie… čakal som o 70-100e menej…
    Ale musím uznať že super nápad.. O čo menej dostanete v balení o to viac si zaplatíte…
    A popri tom ešte vykradnú sami seba.. Niečo zoberú z 5s, niečo z 11, a ku tomu už len zmenšit baterku (aj keď reálne testy ukážu, ako to vlastne je) a mám parádny phone…
    Ale je tam podpora 5G, tak už len aby bola 5G sieť, nech investícia čím skôr začne dávať zmysel.. :()

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here