Apple je na koni. Minimálne čo sa predajov high-end zariadení týka. Aj napriek veľmi nepriaznivej cene, ktorá je až extrémne vysoká, minimálne pre bežného Slováka sú predajné čísla neskutočné, a to dokonca aj potom, ako vezmeme do úvahy, nie príliš priaznivé predajné výsledky za posledné obdobie. Tak či onak, je to skvelý produkt, ale má niekoľko chýb a toto je zaručene jedna z tých najväčších. Apple musí na tomto poriadne zamakať!

Nabíjanie je katastrofa

To o čo je iPhone 7 Plus rýchlejší systémovo od Samsungu Galaxy S7 Edge, o to je očividne pomalší pri nabíjaní batérie do 100% kapacity. Tento problém je naozaj vážny a to nielen preto, že by to používateľom komplikovalo život, ale aj preto, lebo konkurencia je na tom podstatne lepšie.

- Reklama -

Na to aby si nabil baterku naplno na svojom Samsungu Galaxy S7 Edge potrebuješ zhruba len 1 a pol hodiny. Pekný čas, povedali by sme taký akurát. Toto zariadenie navyše disponuje funkciou zrýchleného nabíjania, to znamená, že keď mal iPhone 7 Plus 34%, Samsung mal už 85% a sekundoval mu Pixel XL, ktorý mal 54%.

Takýto výsledok bol zaznamenaný po jednej hodine nabíjania. Ako druhý do cieľa došiel vyššie spomínaný Pixel XL, ten sa na 100% nabil síce za dlhšiu dobu ako Samsung. Zvládol to za 2 hodiny. Rozdiel +-30 minút je teda prijateľný a 2 hodiny sú také, povedali by sme v pohode.

Áno, je to dlhá doba, ale majitelia iPhonov musia žiť s niečim žiaľ oveľa, oveľa horším. iPhone 7 Plus sa na 100% nabíjal neskutočné 3 a pol hodiny. Táto doba je tak dlhá, že si to majitelia konkurenčnej platformy zrejme len ťažko predstavujú. Zarážajúce je tiež to, že pri 97%, ktoré telefón dosiahol pri zhruba 3 hodinách trvalo ešte celých 27 minút, kým dobil zvyšné 3%.

Je teda očividné, že technológiu, ktorú Apple používa by už malo čo najrýchlejšie nahradiť, nakoľko je dnes úplne zastaralá. V budúcom iPhone by sme sa mali dočkať zrýchleného nabíjania tak, ako to má Samsung Galaxy S7 Edge. Táto technológia príde ako pre model 8 tak aj pre aktualizované modely 7S a 7S Plus.

Povedali by sme, že nepôjde o vymoženosť, ale skôr nutnosť, pretože čakať 3 a pol hodiny na to, kým bude telefón „ready to go“. V prípade, že sa nám vybije úplne na 0% je doslova trápne, najmä ak stojí viac ako priemerná mzda na Slovensku!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.