Dnes sa na internete objavil zaujímavý obrázok, ktorý by nám mal ukázať to, ako budeme ovládať iPhone 8 a ako sa nám na ňom budú zobrazovať prakticky všetky informácie, aplikácie či ovládacie prvky. Nakoľko displej bude na celej prednej strane a zanikne tak aj hardvérové tlačidlo Home Button (respektíve dnes už dokonca ani nie hardvérové), dočkáme sa trošku nového spôsobu ovládania. Dnes ti ukážeme grafiku, ktorá ho zahŕňa. 

Inforgafika

Na internete sa objavila infografika, ktorá síce pravdepodobne nepochádza zo žiadneho úniku, no dáva dokopy informácie, ktoré sme už o únikoch vedeli. Všetky správy o ovládaní niekto využil a zhrnul to do jedného obrázka, ktorý nám len vďaka niekoľkým farbám povie prakticky všetko. Poďme teda na to. Začneme červenou farbou!

- Reklama -

Červené pole by malo zobrazovať ovládacie prvky a informácie, ktoré sú stále na obrazovke. Na hornej strane teda môžeme vidieť dva “rohy” v červenej. Na ľavej strane sa pravdepodobne bude zobrazovať sila Wifi a 3G signálu, no a na ľavej by sa mala zobrazovať baterka, Bluetooth či zapnutie/vypnutie nejakého toho režimu. Hovorí sa, že tieto veci by dokonca mohli byť interaktívne. To znamená, že po kliknutí na ikonku Wifi sa ti napríklad otvoria nastavenia s Wi-Fi a podobne. Na spodnej časti sa potom bude nachádzať Home Button, ktorý by mal vedieť meniť veľkosť či v prípade videa dokonca úplne zmiznúť.

Na pravej a ľavej strane po boku Home Button tlačidla potom nájdeme ďalšie ovládacie prvky, ktoré tu nebudú ale stále. Objavia sa len vtedy, keď ich systém bude vyžadovať. Apple už iOS 11 navrhlo tak aby niektoré veci prispôsobilo pre pohodlnejšie ovládanie.

O trocha nižšie v žltej časti nájdeme pravdepodobne len statické info, s ktorým nebudeme môcť nič robiť a asi nebude ani interaktívne. Informácie by mali zahŕňať napríklad operátora, dátum a čas. Presnejšie údaje o tom ako to ale celé bude zobrazené zatiaľ nemáme.

Modrá plocha bude hlavná plocha, tu sa budú zobrazovať všetky aplikácie či domovská plocha. Samotná ovládacia plocha bude väčšia ako displej na iPhone 6, myslím, že sa máme na čo tešiť. V prípade hier a aplikácií by mali zmiznúť aj červené a rovnako tak žltá plocha a dočkať by sme sa mohli takzvaného “fullscreen” módu. Či sa nám to ale podarí je nateraz nejasné. Uvidíme, čo nám predstaví Apple.

Shrnutí novinek o iPhonu 8 14.8.2017 (Video)

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here