Každý predaný iPhone, ktorý jeho majiteľ používa dennodenne by mal podľa jeho výrobcu, spoločnosti Apple vydržať tri roky. Vyplýva to aspoň z výsledkov testov, ktoré boli zistené pomocou Product Greenhouse Gas Life Cycle, pre každý produkt. Čo však ostatné produkty od Apple?

Tvoj iPhone má podľa Apple životnosť 3 roky

Apple sa k tejto téme vyjadril aj stanoviskom, v ktorom jasne vysvetľuje, prečo sa zariadeniam s iOS a watchOS odhaduje životnosť na tri a zariadeniam s OS X a tvOS na štyri roky.

- Reklama -

“Pre vytvorenie modelu používania zákazníkom sme merali záťaž, ktorá je vyvinutá na zariadenie v simulovanom prostredí. Každodenné návyky používania zariadení sú špecifické pre každý produkt a sú kombináciou aktuálnych a simulovaných dát používania. Roky používania, ktoré sú založené na nových majiteľoch zariadení sa dá predpokladať, že to budú štyri roky pre OS X a tvOS a tri roky pre iOS a watchOS produkty.” tvrdí Apple v stanovisku.

“To však neznamená, že produkt vydrží len tri – štyri roky. To je predpoklad doby, počas ktorej môžu noví majitelia produkt vlastniť (nezahŕňa sa predaj iPhonu, atď.) podľa účelu merania a vyhodnocovania Product Greenhouse Gas Life Cycle.”

Tieto informácie môžu mať súvis s tým, že Apple starším zariadeniam ako iPhone 4S už neponúka aktualizácie operačného systému, pretože sa predpokladá, že množstvo aktívnych produktov starších ako 4S je veľmi nízke. Apple tento problém čiastočne rieši tak, že každoročne predstavuje nové iPhony, ktoré získajú “obnovenú” životnosť.

Napríklad, nedávno predstavený iPhone SE, ktorý je navrhnutý (alebo skôr dizajnovo totožný) podľa modelu iPhone 5S bude mať možnosť v minimálne najbližších troch rokoch aktualizovať svoj iOS. To sa už možno nebude týkať iPhonu 5S alebo skôr 5 či 4S, ktoré budú čoskoro pravdepodobne vyradené zo zoznamu podporovaných zariadení pre aktualizáciu iOS už len z toho dôvodu, že zariadení so 64 bitovým procesorom je šesť a s 32 bitovým len dve.

iPhone-SE-slashgear-FB

Zdroj: www.bgr.in

Môže ťa zaujímať
- Reklama -