Ako každý fanúšik Apple a používateľ iPhonu sa teším na novinky, ktoré boli predstavené na WWDC 2015 z júna tohto roka. iOS 9 ešte dostupný nie je, zato Apple Music áno. Pozri si moje skúsenosti s touto službou a novou verziou iOS 8.4.

Bez Wi-Fi? Nikdy.

Čo som urobil ako prvé po aktualizácii na iOS 8.4. bolo to, že som ťukol na aplikáciu Hudba. Bol som očarený z novej streamovacej hudobnej služby Apple Music. Aktivoval som členstvo, vybral som interpretov a začal počúvať. Predtým som používal Spotify, ale nevyhovovalo mi to, že svoju hudbu a tú od Spotify som mal v dvoch nezávislých aplikáciách. Teraz je to iné a skúšobná 3-mesačná doba je úžasná vec na odskúšanie tejto služby. Pravdupovediac, suma 5,99€ mesačne mi vôbec nepripadá vysoká, pretože k dispozícii máš takmer celú knižnicu iTunes a ak by si si kupoval hudbu, jeden album by ťa vyšiel za sumu, s ktorou by si počúval Apple Music mesiac.
Sekcia Pre Vás ponúka na výber rôzne playlisty tvojich obľúbených interpretov. Sekciu Nové nejako neobľubujem, pretože mená niektorých interpretov mi pripadajú ako z iného sveta. Naproti tomu, Rádio je moja najobľúbenejšia, služba Connect mi príde zatiaľ nevyužiteľná a zatiaľ som tam nenašiel nič také čo by ma zaujalo. Uprednostňujem Twitter. Posledná sekcia Moja hudba zobrazuje tvoju zakúpenú hudbu dostupnú offline. Výhody sú jedna a nevýhody druhá vec. Streamovaciu službu logicky bez pripojenia na internet nezapneš. Wi-Fi je jedinou a najlepšou možnosťou. Pri používaní cez mobilné dáta je spotreba dát vysoká a tým pádom nároky na batériu sú vyššie. Po pár minútach počúvania Apple Music cez 3G sa iPhone 5 doslova varil. Okamžite som ju vypol a počúval skladby z Mojej hudby. Cez Wi-Fi je to o niečom inom, ale aj tak vidím, že batéria sa omnoho rýchlejšie vybíja.

- Reklama -

iOS 8.4? Niekedy ako iOS 8

Čakal som opravy chýb, ktoré mi vadili. Medzi ne patria napr.
– pomalé načítanie Nastavení
– pri zamknutej plochy potiahnutím dohora zapnutím fotoaparátu, iPhone sekol
– bezdôvodné reštartovanie iPhonu (vačšinou pri používaní aplikácie Pinterest)
– zlé zobrazenie hrán priečinka na ploche
– zlyhanie aplikácie Fotky pri uložení úprav

Vačšina z nich sa síce odstránila a objavili sa ďalšie, pri počúvaní Apple Music a následnom stlačení tlačidla Domov pri pohybe na ďalšiu plochu veľmi sekaný pohyb a sekanie pri multitaskingu. Podobný pocit som mal pri aktualizácii na iOS 8, kde som každý deň čakal nový problém. Dúfam, že ďalšia verzia iOS opraví všetky chyby, ktoré pozorujem na iPhone 5.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -