Mať dostatok úložiska v iPhone je pre mnohých priorita aj pri výbere iPhonu. Keďže úložisko sa dodatočne zväčšiť nedá, existuje viacero spôsobov, ako získať viac voľného miesta. Jedným z takýchto spôsobov, ktorý je na rozdiel od iných maximálne spoľahlivý a rýchly, ti zaručí šetrenie miesta v desiatkach gigabajtov.

Ušetri 30 GB úložiska zapnutím jedinej funkcie v iOS 10!

Trik, ktorému sa v tomto článku budeme venovať sa týka výlučne obsahu knižnice fotiek a videí. Stovky či tisíce fotiek zaberie viac miesta, ako len dve tri hry. Aplikácie majú tú nevýhodu, že majú pevnú veľkosť a nijako inak sa obmedziť nedá. Samozrejme aj nepočítame dočasné „cache“ súbory.

- Reklama -

Keďže so zvyšujúcou sa kvalitou fotiek a videí v iPhonoch rastú aj nároky na pamäť, je dobré používať cenovo veľmi výhodnú službu, ktorú ti Apple poskytuje v iOS. Konkrétne ide o iCloud Fotoknižnicu, vďaka ktorej sa všetky fotky a videá nahrajú do tvojho iCloud úložiska a v pamäti iPhonu ostanú len náhľady. Predpokladom pre správne používanie služby je mať dostatočne veľké úložisko iCloud a zvolenú možnosť Optimalizovať úložisko.

Naozaj 30

Osobne vlastním iPhone SE 16 GB a iCloud Fotoknižnicu používam najmä kvôli ušetreniu miesta a tým pádom, obmedzenie zo šestnásť gigového iPhonu nijako nepociťujem, keďže k dispozícii mám stále minimálne 2 GB voľného miesta. Momentálne mám v iCloude uložených niečo cez 5 200 fotiek a 140 videí, ktoré zaberajú zhruba 32 GB. Náhľady v knižnici mi zaberajú zhruba 1,4 GB čo znamená, že tento spôsob je veľmi efektívny.

Pod náhľadmi cháp to, že v knižnici máš zobrazené všetky fotky, akurát nie v plnej veľkosti. Pri videách je to trošku iné, keďže bez internetu ich neprehráš. Pre zobrazenie fotiek v plnej veľkosti a prehrávanie videí  je potrebné byť pripojený na internet, najlepšie wi-fi. Ďalšou výhodou používania iCloud Fotoknižnice je tá, že fotky sa ti automaticky zálohujú pri pripojení na internet, čo znamená, že v prípade problémov s iPhonom o svoje fotky neprídeš.Taktiež ich máš k dispozícii na všetkých svojich zariadeniach. Dokonca aj na počítačoch s Windowsom.

Službu zapneš nasledovne: Nastavenia > Fotky a Kamera > iCloud Fotoknižnica (ďalej Optimalizovať úložisko iPhonu + Odoslať do Fotostreamu)

Prehľad o fotkách získaš nasledovne: Nastavenia > iCloud > Úložisko > Spravovať úložisko > iCloud Fotoknižnica (plán úložiska zmeníš v časti Spravovať úložisko a Zmeniť plán úložiska)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -