Apple počas posledných rokov robí všetky kroky preto aby bol čo najekologickejšou spoločnosťou. Samozrejme, na jednej strane výrobou svojich zariadení nešetrí našu zem, no snaží sa byť ekologický naozaj skoro vo všetkom vrátane recyklácie starých zariadení. To ale ani zďaleka nie je jediná vec, okrem toho, že väčšinu energie na poháňanie dátových centier či nového kampusu získava zo Slnka, najnovšie bude ponúkať výhradne ekologické tašky, do ktorých si budeš môcť schovať produkt hneď po kúpe.

V takejto fajnovej taške si odnesieš veci z Apple Store!

Doteraz si si mohol nový produkt odniesť v plastovej taške so šnúrkou, išlo vlastne o takú igelitku s logom Apple. Každopádne asi každý jeden vie, že toto riešenie nie je úplne najekologickejšie a pokiaľ si človek predstaví, koľko je na našej planéte Apple Storov a koľko produktov sa denne predá, predstavuje to neskutočné číslo nerecyklovateľných vrecúšok, ktoré sú viacmenej zbytočne vyrobené.

Apple preto prišlo k razantnému kroku a rozhodlo sa plastové igelity nahradiť papierovými vreckami so šnúrkou, ktoré sú až z 80% vyrobené z recyklovateľného materiálu. Apple myslelo aj na to, že niektoré zariadenia sú o čosi väčšie ako tie, ktorých balenie zaberie len máličko priestoru. Presne preto bude ponúkať viacero druhov tašiek aby zbytočne neplytvala materiálom na ich výrobu.

Staré sáčky - svetapple.sk

Samozrejme prvých pár mesiacov sa ešte zákazníci budú môcť stretnúť aj s klasickými igelitovými taškami na šnúrku s logom Apple. V kamenných predajniach ich majú stále dosť a chvíľku potrvá, kým sa ich podarí všetky minúť. Akonáhle sa tak ale stane, Apple začne ponúkať práve tieto ekologickejšie tašky. Prečo sme napísali ponúkať? Je to jednoduché, doteraz bola samozrejmosť, že ti zabalili Apple produkt do plastového sáčku, no odteraz sa ťa obsluha najprv opýta.

Papierová taška síce nebude za žiaden príplatok, no pokiaľ ju nebude nutné pridať k nákupu, dajme tomu malého iPodu Shuffle či Nano, Apple ju vnucovať určite nebude. Tašky nájdeme v obchodoch už od 15.4.2016 a my musíme dodať už len to, že vyzerajú ešte lepšie ako vrecúška, v ktorých boli Apple produkty doteraz. Je to také krajšie, elegantnejšie a jednoduchšie, skrátka sme s takýmto balením viac spokojní. Čo si myslíš ty? 🙂

Apple nová taška - svetapple.sk

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here