O jachte Steva Jobsa sme už párkrát písali a to predovšetkým v spojitosti s tým, že sa na internet dostali nejaké nové zábery. Tento dizajnérsky skvost, ktorý pripomína taký Apple Store na vode, je naozaj nádherný, no existuje len veľmi málo obrázkov či videí, na ktorom sa s jachtou zosnulého vizionára stretávame. Dnes pribudli ďalšie!

Venus

Aj keď mal Steve Jobs na účte takú sumu peňazí, že mohol byť finančne nezávislý, čo vlastne aj bol, nežil až takým honosným životom, akým by mohol. Tak napríklad, jazdil síce na svojom Mercedese SL, ktorý menil kvôli ŠPZ každého pol roka a žil v pomerne veľkej rezidencii v Sillicon Valley, no nikdy sme ho nevideli v helikoptére, či súkromnom lietadle, ktoré by sám vlastnil. Bol síce bohatý a žil aj bohatý život, no predovšetkým žil normálne. Veď mnohí milionári si platia všade ochranku, vrátane dvora atď… Steve Jobs nikdy na nič také ani nepomyslel a v časoch, keď začínal žiť normálny život (v 90. rokoch) dokonca nechával otvorené zadné dvere na svojom dome!

Jachta, ktorú si postavil bola prakticky jeho hobby a na bielych bočných stenách či interiéri je patrične poznať Stevov rukopis. Tak napríklad v kokpite tejto obrovskej lode nenájdete žiadne páčky ani gombíky. Všetko sa ovláda predovšetkým cez niekoľko 27″ iMacov, ktoré sú naskladané vedľa seba. Jachta je teda naozaj nádherná a vidieť na nej Stevov zmysel pre detail. Pozrite si sériu videí. Páči sa vám? 🙂
Prečítajte si tiež  Tento rok zažijú predaje smartfónov pokles. Nebude to ale žiadna katastrofa...
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.