iPhone bol predstavený v roku 2007 a od tých čias prišlo 21 samostatných modelov vrátane verzii Plus. Dnes čakáme na september a ďalšie 3 novinky. Video: Pozrite si kompletnú históriu iPhonov za necelých 5 minút. .

3Video: Pozrite si kompletnú históriu iPhonov za necelých 5 minút.

Presný počet zariadení, ktoré sa za obdobie 12. rokov predalo je pomerne ťažké zrátať. Minulý rok to bolo ale pribižne 1,5 miliardy a tento rok môžeme očakávať minimálne ďalších 200 miliónov kusov. Dokopy by tak Apple malo dosiahnuť hranicu 1,7 miliardy na konci roka 2019. Wow.

Ešte zaujímavejší údaj je ale ten, že pokiaľ zrátame všetky v súčasnosti aktívne iPhony dostávame sa na číslo 800 miliónov až 1 miliardu. Znamená to teda, že Apple za posledných 5 rokov urobil väčšinu svojich predajov a zariadenia fungujú dodnes. To nedokáže hociktorá spoločnosť.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here