Lítium-iónové batérie sú úžasná vec. Poháňajú všetko od našich mobilných zariadení až po počítače, hodinky či iné technológie. V niektorých ojedinelých prípadoch ale vedia byť nebezpečné. Video ukazuje, prečo by ste si nikdy nemali meniť baterku sami a ani v lacnom servise.

4Video ukazuje, prečo by ste si nikdy nemali meniť baterku sami

Výmenu si dobre rozmyslite. Pár eur sa môže zmeniť na niekoľko stoviek a vaše zdravie (9to5mac.com)

Mnohí si možno myslia, že vymeniť baterku je pomerne jednoduché. Áno, je. Technicky. Stačí pár skrutiek, trochu šikovnosti a nová batéria je na mieste. Problémom ale môže byť celkové rozoberanie zariadenia. Tak isto môže byť nebezpečná stará batéria, o čom sa presvedčil používateľ reeditu. Chlapík s názvom tryagainin47seconds poslal klip, v ktorom je vidieť ako baterka explodovala rovno do jeho tváre. Dôvodom bol fakt, že nebola originálna.

(Kliknite na odkaz alebo na nadpis na reedite, z nejakého dôvodu toto video nejde prehrať na našej stránke…)

Podľa doposiaľ zistených informácií sa jednalo o batériu výrobcu tretej strany a nie originál diel od Apple. Tá bola evidentne výrazne lacnejšia avšak chvíľu potom ako sa dostala do zariadenia a nabila sa “opuchla”. Tryagainin47seconds sa evidentne snažil batériu opraviť.

Pri tom však bola batéria nabitá a to je nebezpečné. Zamestnanci Apple Store pracujú kvôli tomu vždy len s vybitými zariadeniami. Akonáhle sa dostal do zariadenia, zrejme omylom prepichol pliešok, ktorý chráni obsah li-ion akumulátora. Nasledovala explózia.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here