Jablková spoločnosť obmieňa svoje zariadenia každým rokom, buď to novým, alebo vylepšeným procesorom. V pripravovanom iPhone 6 by malo ísť už o procesor s označením Apple A8 a my o ňom vieme všetky detaily!

Detaily

Samozrejme ako minuloročná novinka A7, aj nový procesor ponúkne 64 bitovú architektúru. Hovorí sa aj o tom, že počet jadier v novom procesore sa bude rovnať štyrom, no špekulácie skôr hovoria opäť o polovičnom čísle. Frekvencia by mala byť navŕšená o 600 až 700 MHz oproti súčasnému a teda na približne 2 GHz. Správy sú však mierne v rozpore so staršími tvrdeniami, podľa ktorých mala byť frekvencia až dvojnásobná oproti tej súčasnej, a teda 2,6 GHz. Na konečný výsledok si predsa len ešte nijaký ten piatok počkáme. Procesory by mal vyrábať Samsung spolu so spoločnosťou TSMC pomocou 20-nm výrobného procesu.

iPhone-6-koncept-4
Takto nejako by mohol vyzerať iPhone 6 – svetapple.sk

Možno aj A8X

Podľa niektorých tvrdení by sme sa mohli dočkať čipu s označením Apple A8X. Malo by ísť o niečo podobné ako sme už zažili pri prvom iPade s Retina displejom, ktorý ponúkol vylepšenú verziu s názvom „X“. Takéto procesory by mohla jablková spoločnosť montovať do svojej väčšej 5,5″ verzie iPhonu 6, pričom by šlo o ďalší možný rozdiel medzi oboma zariadeniami. V Coupertine určite nechcú mať 2 vedľa seba postavené zariadenia, pri ktorých bude rozdiel jedine vo veľkosti.

stiahnuť (1)
Procesory s označením A5X montovala spoločnosť do svojho prvého iPadu s retina displejom – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.