Apple Music je v súčasnosti niečo, čoho sa boja azda všetky streamovacie služby. Nikto sa im však nediví. Keď predstaví najväčšia spoločnosť na svete svoje riešenie, konkurencia tu stráca svoje postavenie na trhu. V Apple Music by malo byť najviac hudby avšak koľko peňazí z predplatného poputuje Jablkovej spoločnosti a koľko vydavateľom? 

Vyše 70%

Robert Kondrk, viceprezident pre správu obsahu v iTunes prezradil, koľko z predplatného novej služby Apple Music poputuje vydavateľom a koľko poputuje spolčnosti Apple. Ako sa zdá pôjde o výhodný obchod pre obe strany. Apple bude totiž vyplácať v priemere okolo 73% z predplatného svojej služby. Táto hodnota sa však môže meniť v závislosti od toho, kde bude využívaná služba, poprípade kde sa bude nachádzať interpret a ako sa dohodol so spoločnosťou Apple.

Napríklad v celej USA budú zisky určené pre vydavateľstvá a interpretov v priemere vo výške 71,5% za,to v iných častiach sveta môžu byť ešte vyššie. Apple teda pripravilo „bič“ na Spotify, ktoré taktiež ponúka 70 % odmeny, avšak drvivú väčšinu hudby streamuje zadarmo, čo službu pripravuje o podstatné zisky. Apple síce taktiež sprístupní Apple Music počas prvých troch mesiacov zadarmo, počas ktorých odmieta vyplácať komukoľvek, čokoľvek avšak potom pôjde čisto o ziskovú službu, čož znamená príjem. A príjem znamená veľa peňazí pre obe strany. Uvidíme teda, ako si Apple Music poradí s konkurenciou, no myslíme si, že s tým nebude žiaden problém!

Prečítajte si tiež  Apple Music sa dočká podpory na ďalšej platforme. Službu si užijete aj keď vlastníte Teslu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.