Spoločnosť Apple uviedla svoje nové Jablkové hodinky ešte v septembri minulého roka, kedy nám však oznámila, že začiatok predaja sa bude konať až v priebehu tohto roka. Ako v Apple povedali, tak sa aj stalo a v piatok boli spustené predobjednávky. Počas nich sa podľa odhadov objednalo asi 957 000 hodiniek (na území USA) a my vám vieme presne povedať, ktorý model bol najviac objednávaný!

Najpopulárnejší model!

Aj keď číslica 957 000 predobjednávok na území USA za prvý deň nemusí znieť akokoľvek prekvapujúco v porovnaní s číslami, ktoré Apple dosahuje napríklad pri predajoch iPhone 6, v skutočnosti ide o obrovský úspech vzhľadom na to, že ide predsa o produkt, s ktorým sa tu viacmenej nikto nestretol (áno inteligentné hodinky tu už dávno sú, no Apple to poňalo úplne ináč ako iné spoločnosti). Vďaka štatistikám spoločnosti Slice Intelligence, môžme povedať, ktorý model bol pravdepodobne najpredávanejší a taktiež to, ktorý nasledoval po ňom.

- Reklama -
Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk

Apple Watch Sport 42 mm Space Gray!

Práve model s takto netradične dlhým označením bol podľa danej spoločnosti najpredávanejší. Svojim spôsobom sa to dalo aj očakávať vzhľadom na fakt, že ide o vyššiu konfiguráciu najlacnejšieho modelu v ponuke a v spojeni s hliníkom, ktorý nájdeme aj na všetkých ostatných Apple zaraideniach vyzerajú hodinky naozaj skvele. Každopádne, nevyhral až s tak veľkým náskokom ako by sme mohli predpokladať a na druhom mieste sa objavili omnoho drahšie hodinky!

  1. 40% hliníkových Apple Watch Sport Space Gray
  2. 34% oceľových strieborných Apple Watch
  3. 23% strieborných Apple Watch Sport
  4. 3% čiernych oceľových Apple Watch

Tieto čísla vyzerajú celkom zaujímavo aj keď medzi nimi nenájdeme najdrahší model Apple Watch Edition, čo je vlastne celkom logické, pretože jeho predaje sa jednoducho neoplatilo dávať do danej tabuľky (tým nechceme naznačiť, že sa objednával zle, práve naopak, vypredané sú všetky kusy). Priznáme sa, že nás najviac prekvapilo druhé miesto, keďže sa na ňom nenachádzajú hodinky Apple Watch Sport ale drahšia verzia Apple Watch.

Apple Watch -svetapple.sk
Apple Watch -svetapple.sk

Zdroj: macrumors.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.