Prednedávnom sme vám oznámili, že vo svete plnom záhad, zrazu z hodiny na hodinu zmizli iPody Shuffle a na oficiálnych stránkach Apple vyskakovali rekordné doby dodania. Jednou zo špekulácií bolo aj to, že Apple definitívne ukončí výrobu iPodu Shuffle. Tento scenár sa však našťastie nenaplnil a my už vieme, prečo zrazu zmizli všetky tie iPody!

Noví dodávatelia!

Potom, ako sa problém vyskytol v celom svete sme naozaj dumali, čo by mohlo zapríčiniť náhlu nedostupnosť iPodu Shuffle. Medzi naše úvahy patrilo okrem toho, že Apple akosi sleduje trh či toho, že Apple ukončuje výrobu aj to, že Apple má jednoducho problémy s dodávateľmi a tak sa výroba pozastavila. Aj keď nie úplne, posledná z možností sa priblížila realite pomerne dosť. Podľa oficiálnej správy chvíľkovú nedostupnosť zariadení spôsobilo to, že Apple jednoducho menilo svojich dodávateľov a tak muselo na chvíľu pozastaviť výrobu tohto zariadenia, ktoré je na trhu už od roku 2010 a posledný update (zmena farby) dostal v roku 2013. Aj keď môže teda pripadať zastaralo, vyzerá aj po takmer piatich rokoch skvele a Apple pokračuje v jeho výrobe. Dodávky by sa mali obnoviť už čoskoro a iPody Shuffle zaplniť regále Apple Storov už o niekoľko dní!

- Reklama -

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.